Tarptautinė kampanija prieš ruonių žudynes – Vilniuje balandžio 11 d.

Penktadienį, balandžio 11 dieną 13.00 Lietuvos iniciativinė grupė „Gerbk gyvūnų teises!“ prisideda prie tarptautinės kampanijos prieš ruonių jauniklių žudymą ir organizuoja akciją (teatralinį protestą) prie Rusijos ambasados Vilniuje (Latvių g. 53/54). Prisijunkite ir jūs! (Norintys ne tik palaikyti, bet ir sudalyvauti meniniame pasirodyme, kreipkitės.)


cc foto: Hugh07

Kampanija yra nukreipta prieš besaikį ruonių žudymą Baltojoje jūroje (Rusija), tačiau nereikia pamiršti, kad stambiausiais ruonių žudymo mastais garsėja Kanada, vis dar nenutraukianti šios komercializuotos inuitų tradicijos nepaisant aktyvių protestų ir įvairių boikotų (žr. delfi.lt reportažą apie Kanadoje prasidedantį ruonių sezoną).

Prisidengiant populiacijos reguliavimu bei siekiant pelno yra žudomi ne tik ruoniai, bet ir daugelis kitų laukinių gyvūnų – banginiai, delfinai, kengūros, meškos, o Lietuvoje – vilkai. Todėl akcija Vilniuje bus skirta laukinių gyvūnų žudymo klausimams apskritai.

Balandžio 10-11 dienomis savo nepritarimą ruonių galabijimui taip pat išreikš Lenkijos, Estijos, Ispanijos, Suomijos, Vokietijos, Ukrainos bei Rusijos piliečiai. Jau trečią mėnesį Rusijoje yra vykdoma ilgalaikė kampanija su pačiais įvairiausiais protestais ir akcijomis, kuriose dalyvauja ir šalies įžymybės: daugelis Rusijos žvaigždžių, žurnalistų ir visuomeninių veikėjų yra išreiškę palaikymą gyvūnų teisių aktyvistų kampanijai sustabdyti barbariškas ruonių, ypač jauniklių, žudynes. Aktyviai pasisakyti prieš šią pramoninę medžioklę nutarė Laima Vaikulė, Andrejus Makrevičius, Konstantinas Raikinas, Olegas Gazmanovas, Jurijus Antonovas, Aleksandras Rozenbaumas, Ilja Lagutenko, Nikolajus Drozdovas, Viktoras Gusevas, Klara Novikova ir kiti. Peticiją sustabdyti ruonių žudymą Baltojoje jūroje jau pasirašė virš 335 000 žmonių.

Kampanija jau atnešė ir pergalių. Archangelsko srities administracija kreipėsi į atitinkamus Rusijos vyriausybinius organus su prašymu sustabdyti ruonių iki vienerių metų amžiaus medžiojimą. Tačiau svarbiausia naujiena yra ta, kad Dmitrijus Medvedevas, kuris kovo 2 dieną yra laimėjes Rusijos prezidento rinkimus bei gegužės mėnesį pradės eiti Rusijos prezidento pareigas, yra įsakęs parengti valstybinį nutarimą apriboti pramoninės medžioklės Rusijos teritorijoje mastus bei visiškai uždrausti ruonių jauniklių žudymą. Belieka tik tikėtis, kad tas nutarimas bus patvirtintas ir įsigalios jei ne nuo šio sezono, tai nuo kito.

cc iliustracija: Ann K

Nors šiuo metu bendro draudimo importuoti ruonių produktus į Europos Sąjungą nėra, vis daugėja šalių, kurios įveda nacionalinius draudimus ruonių produktų įvežimui: prekybą tokiais produktais savo šalyse jau uždraudė Belgijos, Nyderlandų, Kroatijos, Slovenijos, o taip pat Meksikos ir JAV vyriausybės, o šio draudimo įvedimui ruošiasi Italija, Liuksemburgas, Vokietija, Prancūzija, Australija bei Panama. Jūsų balsas taip pat gali būti įskaičiuotas šioje kampanijoje uždrausti ruonių produktus Europos Sąjungos teritorijoje – tiesiog įveskite savo vardą ir e-paštą šioje peticijoje.

Daugiau apie kampaniją lietuviškai: http://gyvunuteises.lt/naujienos-ruoniu-zudynes bei forume.

***

cciliustracija (viduryje): vita.org.ru

Atsakymų: 6

  1. Rusai tiek lietuvių išskerdė, o dabar susigraudins dėl ruonių..

  2. […] „batareikos“. Žmonės aukojasi, kad jums nereikėtų bandyti… • Nežudyk! Gyvūnų teisių gynėjai ketina protestuoti prie Rusijos ambasados dėl ruonių žudymo Baltojoje j…. Vertas reikalas. Nors dar svarbiau – įtikinti žmones nedėvėti gyvūnų lavonėlių dalių. […]

  3. Net širdelę gelia, žinoma, gerai kai yra tarptautinės gyvūnų gynimo organizacijos, kitaip įtakos Rusijos veiksmams užsienio politika bei priekaištai neturėtų. (kur kalba eina ne tik apie ruonius tai pritarčiau daugiau tik tam, kad uždraust jaunėlių žudimą).

  4. Akcijos atgarsiai: Delfi.lt, TV3 bei Lietuvos Ryte .
    Nuotraukos štai čia.

  5. AR GALIME PAVADINTI TUOS ASMENIS ŽMONĖMIS KURIE TAIP ŽIAURIAI IR NEAPGALVOTAI ELGESI SU GYVŪNAIS SU LAUKINIAIS ŽVĖRELIAIS . MAČIAU ŠIUOS VAIZDUS TYVULIUOJANTČIUS KRAUJO KLANUS ANT BALTUTĖLIO SNIEGO IR GALIU TIK YSIVAIZDUOTI MAMOS RUONĖS KLYKSMĄ KAI BUVO ŽUDOMAS JOS MAŽYLIS TAI BAISU TAI NEPAKELEMAS SKAUSMAS BEJĖGIŠKUMAS KAD JI NEGALI APSAUGOTI SAVO MAŽYLO … IR APSKRITAI TAS GERASIS KILNIŲ TROŠKIMŲ ŽMOGUS IRGI NEGALI JIEMS PAGELBĖTI NES REIKIA APSKRITAI VISOMS ŠALIMS DRAUGIŠKAI JUNKTIS Y VIENĄ DIDELĘ BEDRUOMENĘ JIEŠKOTI SPRENDIMŲ SUDARYTI ŽALIAJY YSTATYMŲ TINKLĄ KURIS VISUR IR VISADA IR VISOSE ŠALYSE BŪTŲ VIENODAI VYGDOMAS . AIŠKU NEVALGE NEBŪSIM BET DIEL TO MANAU NEREIKĖTŲ ŽUDYTI ITIN RETŲ LAUKINIŲ ŽVĖRIŲ DIEL JŲ IPATINGO SKONIO MĖSOS,KAILIO,ODOS BETO YMANOMA GYVENTI IR IŠGYVENTI IR RAMIAI PASENT… BŪKIME PROTINGI IR PAKLAUSKIME KAIP MAITINOSI MŪSŲ SENOLIAI SUNKIAI DIRBO KAD IŠAUGINTŲ TĄ GRŪDĄ IŠ ŽEMĖS UŽAUGINTI KARVUTĘ KAD DUOTŲ PIENO … USIVEISTI NAMINIŲ PAUKŠČIŲ KAD TURĖTŲ MĖSOS IR TTTT…BET LAUKINĖ GAMTA ČIA NE PRIEKO JĄ REIKIA SAUGOTI BET NESIKIŠTI Y JĄ NEŽUDYTI,NEEKSPEREMENTUOTI SU GYVUNAIS AR TAI BŪTŲ BENAMIS ŠUO AR PAPRASTAS ŽIURKĖNAS…O BRAKONIERIAMS NORĖČIAU PALINKĖTI ŽMOGIŠKUMO JEI JIE IŠ VIS JY TURI NES MAN JIE VISIŠKI NULIAI SAVO RANKAS IR SAŽINĘ SUSITEPĘ KRAUJU .

  6. as niekaip nesupramtu kodel pasalis toks ziaurus? jugi givunai nieko zmonem nepadare kodel zmones tai juos ziauriai nuzudo? gal,kad turetu pavalgyti? man tik 11m. ir kaip as uzauksiu tai padarysiu,kad jokiu gyvuleliu nezudytu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: