10 filmų, kurie gali pakeisti jūsų gyvenimą

Šis įrašas taip pat galėtų vadintis 10 filmų, kurie nėra laiko švaistymas – tai tiesiog rekomendacija atkreipti dėmesį į mažiau komercinius filmus (daugiausia į dokumentiką), kurių žiūrėjimas nebūtinai arba visai nesiejamas su pramoga – verčiau su mūsų gyvenimo būdo analize, kurioje gausu įdomių pastebėjimų apie ekonomiką, politiką, žmogaus gyvenimo filosofiją – ir ne tik.

Earthlings (2005 m.) yra turbūt stipriausias iki šiol išleistas dokumentinis filmas apie industrinę gyvulininkystę ir žmonijos priklausomybę nuo gyvūnų – maistui, apsirengimui, pramogoms ir vis labiau prieštaringai vertinamiems eksperimentams. Pasakotojas šiame filme yra JAV aktorius Joaquin Phoenix, žinomas kaip ilgalaikis veganas ir gyvūnų teisių gynėjas. Nuodugniai analizuojant kiekvieną gyvūnų parduotuvių, prieglaudų, gyvulininkystės ūkių, odos ir kailio prekybos, pramogų industrijos, medicinos ir kitų mokslininių įstaigų veiklos aspektą, Earthlings atskleidžia visas gyvūnų (iš)naudojimo praktikas, kurios atliekamos vardan žmogaus pelno. Žmonės, kurie iki tol spjaudė į „visas tas gyvūnų teises“ ir vegetarizmą, pasižiūrėję šį filmą likdavo šokiruoti esamos realybės; jei filmas priverčia susimąstyti – gal jį verta ir rekomenduoti? Tiesa, vaikams iki 18 metų kai kuri video medžiaga šiame filme gali būti „per stipri“ – tačiau jei žmogus valgo mėsą ir nešioja odinius rūbus ar kailinius, gal jis ir turi teisę žinoti, kokia šių produktų/daiktų atsiradimo kilmė? | Žr. filmą online (parsisiųsti). Papildoma info: oficialus tinklapis | vikipedija. | Panašus filmas: Devour the Earth (žr. filmą online; anglų k., rusų titrai) – aprėpia labiau aplinkosauginius gyvulininkystės veiklos aspektus.

The Corporation (2003 m.) detaliai analizuoja šiandieninio pasaulio korporacijų veikimo būdus – bet ne iš ekonomisto ar verslininko taško, o iš… psichologo. Šis dokumentinis filmas parodo, kaip vystėsi korporacijos – nuo įstaigų, valdomų vyriausybių ir atliekančių specifines visuomenines funkcijas, iki didelių šiuolaikinių bendrovių, kurioms yra priskiriamos kai kurios asmens juridinės teisės. Pagrindinis filmo kabliukas yra bandymas įvertinti tokią korporacinę „asmenybę“ naudojant diagnostinius žmogaus psichologinės būklės kriterijus. Paprastai tariant, filmas bando įvertinti korporacijų elgesį visuomenėje ir jų tikrąją įtaką pasauliui taip, kaip psichologas įvertintų savo paciento būklę. Tai filme daroma per specifinius pavyzdžius, įtraukiant politinius, ekonominius, ekologijos, sveikatos, žmogaus teisių ir kitus aspektus. | Žr. filmą online (dalis I | dalis II). Papildoma info: oficialus tinklapis | vikipedija.

An Inconvenient Truth (2006 m.) – prieštaringai vertinamas JAV politikas Al Gore ir jo dokumentinis filmas An Inconvenient Truth užtraukė įvairių klimato kaitos kritikų bei kai kurių mokslininkų ir politikų nemalonę, tačiau iš kitos pusės, filmas mobilizavo nemažai žmonių ir vyriausybių aplinkosauginių sprendimų ieškojimo veiksmams. Nors filme, pasak kai kurių mokslininkų, yra netikslumų, bei yra bauginama vos ne pasaulio pabaiga, filmas iš tikrųjų priverčia susimąstyti apie žmonijos ekologinį pėdsaką ir potencialias Žemės atšilimo pasekmes dėl pernelyg intensyvios žmonijos veiklos. Kai kurių valstybių (Argentinos, Kanados, Vokietios…) švietimo įstaigos naudoja filmą kaip papildomą ekologinio švietimo medžiagą. | Filmo trailer’į galite pasižiūrėti štai čia. Papildoma info: oficialus tinklapis | vikipedija. | Panašus filmas: 11th hour (2007 m.) – ne mažiau svarbesnis dokumentinis filmas (nors ir padarė mažiau įtakos visuomenei), aprėpiantis ne tik klimato kaitą, bet ir kitas aplinkosaugines problemas; pabaigoje pasakojama apie žalias technologijas ir galimybes gyventi eko-draugiškai. Nepaisant to, kad pasakotojas yra aktorius Leonardo Di Caprio, filme yra nemažai progresyvių mokslininkų ir aplinkosaugininkų interviu, bei tiesiog nuostabių frazių. (Trailer’is | oficialus tinklapis | vikipedija)

We feed the world (2005 m.) – Kiekvieną dieną, kiekis neparduotos ir išmetamos duonos Vienos (Austrija) parduotuvėse prilygsta kiekiui suvartojamos duonos antrame pagal dydį Austrijos mieste, Grace. Apytiksliai 350 000 hektarų žemės ūkiui naudojamos žemės, daugiausia Lotynų Amerikoje, yra skirta sojos pupelių auginimui, kad išmaitinti Austrijos galvijus, ir tuo pačiu metu vienas ketvirtadalis vietos gyventojų (Lotynų Amerikoje) badauja. Vidutinis europietis per metus suvalgo 10 kilogramų dirbtinai, drėkinimo sistemų dėka bei šiltnamiuose (pietų Ispanijoje) išaugintų daržovių – tai sukelia vandens stygių šiame regione. We feed the world pasakoja apie maisto, kurį mes valgome, kilmę. Mes keliaujame į Prancūziją, Ispaniją, Rumuniją, Šveicariją, Braziliją – ir atgal į Austriją. Per visą filmą mus lydi interviu su Jean’u Ziegler’iu iš Jungtinių Tautų programos „Teisė į maistą“. We feed the world yra dokumentinis austrų režisieriaus filmas apie maistą ir globalizaciją, apie žvejus ir ūkininkus, tolimų transportavimų sunkvežimio vairuotojus, apie korporacijų vadovus, apie prekių tiekimą ir pinigų srautą. Nuostabiai meniškai vaizduojant realybę, filmas įžvalgiai pasakoja mums apie maisto gamybą bei bando atsakyti į klausimą, ką pasaulinis badas turi bendro su mumis. | Žr. filmą online | oficialus tinklapis.

Zeitgeist the movie (2007 m.) – dokumentinis filmas, reikalaujantis žiūrėtojo budrumo bei noro rasti atsakymus į keblius klausimus: filme pasakojama Jėzaus mito hipotezė, atskleidžiamas alternatyvus požiūris į atakas 9/11, bei reikalaujama iš naujo peržvelgti JAV Federalinio Rezervų Banko istroriją, veiklą ir… jo sąmokslus – visos šios temos vienu ar kitu būdu paliečia Irako karą ir karo mašiną apskritai, manipuliaciją religijomis, istorijos klastojimą (korporacijų ir politikų „surežisuotus“ įvykius), Didyjį Brolį (visada mus stebintį), ir kt. Filmas parodo, kad totalitarizmas, nors ir paslėptas po demokratijos kauke, yra tam tikros žmonių grupės (elito) reikalavimas, kuris įtvirtinamas per iš anksto suplanuotus konspiracinius religijos, valstybės ir korporacijų veiksmų planus. Pažiūrėjus šį filmą, užduodi sau klausimą: Ar tikrai taip yra? Jei taip, tada visi mes prilygstame bandomosioms žiurkėms. Jei ne – tai kodėl tiek daug tų sutapimų, kurie – juos tvarkingai sudėliojus – sudaro įdealų klastos paveikslą? | Žr. filmą online | oficialus tinklapis | vikipedija.

Baraka (1992 m.) – filmas be dialogo. Jis susideda iš įvairių peizažų, bažnyčių, griuvėsių, religinių ceremonijų, ir greito tempo miestų vaizdų. Baraka parodo mums visą gamtos didybę – bei lygina ją su mūsų civilizacija, mūsų kasdienine, mechaniška rutina, su mūsų skubotu gyvenimo tempu. Čia pasakojama ne tik apie mūsų planetos bei mūsų technologiškos visuomenės skirtumų fenomeną, bet ir apie kultūrinius ir istorinius žmonijos vystymosi aspektus – pvz., yra lyginamos jakudzos tatuiruotes su Australijos aborigenų kūno tapyba. Filmas buvo nufilmuotas 152 vietovėse, 24 šalyse – pats žodis „baraka“ reiškia „palaiminimą“ keliose kalbose: ir iš tikrųjų, tai yra paprasčiausiai gražus, filosofinis filmas, reikalaujantis vos ne meditacinės būsenos, – beje, tai taip pat yra 1983 metų filmo „Koyaanisqatsi – Life Out of Balance“ (irgi stipriai rekomenduojamo!) analogija – tiesiog daugiau apgalvota ir žymiai ramesne. | Žr. filmą online | daugiau informacijos ir vaizdų iš filmo | vikipedija. Panašūs filmai: žr. čia.

Our Daily Bread (Unser täglich Brot, 2005 m.) – dar vienas dokumentinis austrų filmas, ir šį kartą vėl apie maistą – tačiau vietoj to, kad akcentuoti mūsų žemės ūkio veiklos spragas ir maisto paskirstymo problematiką, šis filmas, tyliai ir be dialogo, tik per meniškai nufilmuotus vaizdus, parodo mums visą augalinio ir gyvūninio maisto gamybos procesą. Pažiūrėjus filmą, iškyla klausimai: Ar aš tikrai noriu šio produkto? O gal reiktų maitintis ekologiškai? Vežtis maistą iš savo močiutės kaimo, ir/arba pačiam ūkininkauti?..

Filmas neduoda jokių atsakymų – kiekvienas lieka su savo asmeniniais įspūdžiais, ir turi pats nuspręsti, ko nori.

Žr. filmą online | oficialus tinklapis | vikipedija.

Samsara (2001 m.) – tai vienintelis šiame sąraše grožinis filmas, pasakojantis apie dvasinę meilės istorijos problematiką didingame ir nuostabiame Žemės kampelyje – Ladake, Himalajuose. Samsara yra ieškojimas; tai vieno vienuolio kova ir bandymas pasiekti dvasinį nušvitimą atsisakant pasaulio. Tai taip pat ir vienos moters kova už buvimą kartu su jos meile ir gyvenimu. Šis filmas yra neskubus, pilnas nuostabių vaizdų, meilės ir egzistencinio ieškojimo, jame puikiai atvaizduojama Himalajų gyventojų gyvenimo ritmas ir dvasia. Aistros čia priešpastatomos dvasiniam tobulėjimui – bet tuo pačiu metu jos suartina filmo herojus, ir suteikia prasmės jų egzistavimui. Filmo herojai šneka ladakų ir tibietiečių kalba. Filmą (tik ispanų k., deja) galite pasižiūrėti štai čia, daugiau info: žr. vikipediją.


Behind the Mask (The Story Of The People Who Risk Everything To Save Animals, 2006 m.) – dokumentinis filmas apie gyvūnų teisių aktyvistus, kurie įsilaužia į laboratorijas ir gyvūnų fermas, kad nufilmuoti visuomenei nematomus pramoninio gyvūnų išnaudojimo vaizdus. Tai – neblogas bandymas pažiūrėti į Gyvūnų Išlaisvinimo Fronto (ALF) aktyvistus, kurie dažnai vadinami teroristais – nors nėra nužudę nė vieno žmogaus, – iš jų pačių taško. Filme nemažai pasakojama apie gerai žinomus gyvūnų teisių judėjime aktyvistus, dalis kurių buvo įkalinta už tiesioginius ALF veiksmus. Pvz., yra pasakojama Jill Phipps istorija, kai ši mergina žuvo, jai nukritus po sunkvežimio ratais per protestą prieš žiaurias gyvūnų transportavimo sąlygas, – filme šios merginos motina sako: „Jie vadina mus teroristais, bet realybė yra ta, kad per tuos visus metus 4 gyvūnų teisių aktyvistai buvo užmušti per protestus.“ Laikraštis ir naujienų portalas „The Calcutta Telegraph“ įvardino šį filmą kaip „ypatingą“ ir kad „nepaisant to, ką žmonės galėtų galvoti apie ALF ir jų taktikas, filmas yra vertas žiūrėjimo.“ | Trailer’is | oficialus tinklapis | vikipedija.

Supersize Me (2004 m.) – pakankamai gerai žinomas dokumentinis filmas apie greitą maistą, jo reklamą ir įtaką mūsų organizmui. Morgan Spurlock, filmo kūrėjas ir pagrindinis jo herojus, paaukojo filmui 30 savo gyvenimo dienų, per kurias jis maitinosi išskirtinai maistu, kurį galima nusipirkti McDonald’s greito maisto restoranuose. Filmas dokumentuoja drastiškus tokios gyvensenos padarinius filmo herojaus fizinei ir psichinei sveikatai, o taip pat analizuoja korporacinės greito maisto pramonės įtaką visuomenės mitybos įpročiams, ir pasakoja, pvz., kaip greito maisto verslas bando pritraukti žmones – ypatingai vaikus – pas save ir pripratinti juos prie žalingos, nepilnavertiškos mitybos – vardan savo pelno. Jei dar nežiūrėjote – pažiūrėkite: šmaikštus ir tikslus filmas. | Žr.filmą online | vikipedija.

***

paveiksliukai: sąžiningo naudojimo (detaliau: žr. čia)

Atsakymų: 31

 1. Ačiū už sudominimą (išskyrus nepatogi tiesa) parsisiųsiu, t.y. pasivogsiu kurį nors :)

 2. Geras sąrašas. Keletą filmų iš jo esu matęs, keletą dar planuoju pažiūrėti, o keli buvo ir visai negirdėti.

 3. Agam, aš irgi keletą mačiau, reikės dar pora iš šio sąrašiuko peržiūrėt. Ačiū :)

 4. Labai gera tema ir manau teks tau, Sigurdai, kažkada daryti dar dešimt… ir dar dešimt… ir dar dešimt :)

  Vakar dar žiūrėjau “Surplus – Terrorized into Being Consumers“ – “Sukompiliuota iš kuo įvairiausios vaizdinės ir garsinės medžiagos — nuo reklamų, Didžiojo aštuoneto šalių lyderių ar Fidelio Castro kalbų, iki anarchoprimityvisto Johno Zerzano samprotavimų, masinių protestų minėtųjų lyderių suvažiavimą, industrinės visuomenės kasdienio gyvenimo vaizdų. “
  Taip pat savišvietai, mano manymu, verta pamatyti “11th hour“ (pasirodžiusiame ir šįmetiniame Vilniaus kino pavasaryje) bei “What a way to go“ (pastarajame šneka ir pats D.Quinn, knygų “Izmaelis“ ir “B istorija“ autorius.

  O iš tavo dešimtuko top’ai man yra Baraka ir Our Daily Bread. Na, bet čia skonio reikalas :) Kas liečia gyvūnų teises – be abejonės, EARTHLINGS. Filmas, kuris net didžiausius cinikus veganizmo atžvilgiu priverčia bent trumpam sustoti.

  Tai tiek… :)

 5. Na, kadangi nesu didelis filmų žiūrėtojas, man prireiktų dar kokių 5 metų, kad dar vieną vertingą dešimtuką sudaryčiau. ;)
  Taip, „11th hour“ (apie jį parašiau prie „Nepatogios tiesos“) yra tikrai ne ką prastesnis filmas, nei A.Gore’o kūryba, – tačiau matomai jis mažiau įtakavo pasauliui, ir be to, daug kas kartojasi – žmogui, kuris labiau susipažinęs su aplinkosauga, šis filmas naujo nieko nepasako.
  O “What a way to go” ir “Surplus – Terrorized into Being Consumers” – reikės žvilgtelt, kas ten gero. Skamba kaip potencialūs kandidatai į kitą dešimtuką. ;)

 6. […] Svarbūs filmai. Apie du jų – „Inconvenient Truth“ ir „Corporation“ – šiandien ir aš rašiau. […]

 7. Iš tavo pasiūlyto dešimtuko taip pat esu ne vieną filmą matęs, tikrai jie yra verti dėmesio. O ko nematęs būtinai pažiūrėsiu. Savo ruožtu taip pat norėčiau dar kelis pasiūlyti.
  Pirmas būtų “Mircocosmos“. Kažkas panašaus i “Baraka“, filmas be dialogo, tiesiog rodomi įvairūs maži gyvūnėliai (vabzdžiai, kirmėles ir t.t.) iš labai arti, kaip jie maitinasi, kaip gyvena. Priverčia susimastyti, koks stebuklingas ir neatrastas yra tas jų pasaulėlis.
  Antras butu “What the bleep do we know“. Šis dokumentinis filmas yra apie kvantinę fiziką. Kvantinė fizika bando atsakyti i klausimus kas yra meile, kodėl turime galimybę pažinti praeitį, bet ne ateitį ir t.t. Viena mintis iš filmo: “Daiktai daiktų neliečia, nes, vos tik jie priartėja vienas prie kito, neigiami elektronų krūviai atstumia juos vieną nuo kito“.
  Trečias – “The secret“. Filmas apie žmogaus dvasinį tobulėjimą, apie tikslus, kaip juos susidaryti ir siekti, apie minties galią ir pan.. “Įminkit mįslę ir būsite patys laimingiausi“ ;) .

 8. Į kolekciją dar tiktų – Enron – The smartest guy in the room :) Geri filmai, kai kuriuos dar teks išvysti.

 9. P.S.: Ir žinoma 99 frankai :)

 10. Mini čia Morgan Spurlock filmą “Super Size Me“, tai susipažink ir su kitais jo kūriniais:
  http://www.imdb.com/name/nm1041597/ Jis labai mėgsta šiuolaikinės vartotojiškos visuomenės demaskavimo istorijas. Prieš 5-6 metus “Skalvijoj“ rodė jo “Cesky Sen“ apie “fake’ine“ prekybos centro komunikacijos kampanija, diena n. del nerealiu (realiai nerealiu) pasiulymu pritraukusia minia zmoniu. Tiesa, ta filma jis tik prodiusavo.. “Tik“ prodiusavo jis ir “What would Jesus Buy“ – neva dokumentinį apie šventinį ir kt. vartojimą. Dabar gi matau jau yra naujas jo režisūrinis darbas “Where in the World Is Osama Bin Laden?“ – manau turėtų būt bent jau įdomu. O šiaip tokių mąstymą./ požiūrį keičiančių filmų yra tikrai ne viena dešimtis – tiesiog vieni jų kažkodėl mažiau žinomi. Pavyzdžiui, gali valandas žiūrėti juostas apie tai, kaip elgiamasi su gyvūnais skerdimui, bet youtube’e nesunkiai rasi PETA’os 10-15 minučių filmuką “Meet Your Meat“ (įgarsinęs kitas vegetaras Alec Baldwin) – per akis man ir tiek informacijos.

 11. Uf, kiek daug pasiūlymų žvilgtelt į kitus filmus – net nežinau, ar per vienerius metus peržiūriu tiek filmų, kiek čiau jau yra paminėta. Tačiau DĖKUI – prie progos būtinai pasidomėsiu jais!

 12. rekomenduoju menini filma apie skaicius ir susigaudyma tarp tikroves pasimetusiems.. filmas “Pi“

 13. Heh, grįžau dar kartą, ir įrekomenduosiu Zeitgeist. http://www.imdb.com/title/tt1166827/

  Filmą sudaro 3 dalys – religija, federalinis bankas, 911/world-trade-center. Nors daug ką liečia tik Ameriką. Tačiau yra daug globalių dalykų. Smarkiai pakeitė požiūrį.

 14. Earthlings pats stipriausias cia pasiulytas filmas , zmones tikrai ziaurus apsirijeliai ,del savo naudos isnaudojantys gyvunus…

 15. Dėl super size’o gal kiek popsovai tu čia ;))
  O visus kitus banysiu peržiūrėti.

  Eugenijus
  youlikeit.lt

 16. Pasiulytas gyvenima keicianciu filmu sarasas tikrai neblogas, taciau neissamus, ji galima pildyti be skaiciaus – visgi jau daug geru filmu sukurta sioje zemeje.. Papildymai is mano puses:

  “The century of the self“ (2002) – keturi BBC sukurti filmai, pasakojantys apie viesu rysiu industrijos gimima, itaka visuomenei ir ne tik;

  “The great global warming swindle“ (2007) – BBC sukurtas kontraversiska dokumentika, pateikianti argumentus pries globalini atsilima;

  “The power of nightmares: The Rise of the Politics of Fear“ (2004) – BBC sukurti trys filmai apie visuomene valdoma politiku;

  “Sicko“ (2007) – Moore’o filmas, pasakojantis apie JAV sveikatos apsaugos sistemos ydas;

  “Postcards from the future: The Cuck Palahniuk documentary“ (2003) – Fight club autoriaus gerbeju susukta dokumentika apie pati autoriu, kurioje autorius pasako tikrai idomiu ir vertu demesio minciu.

 17. […] kai kurių įrašų populiarumas (mano kuklia asmenine nuomone) net už blogosferos ribų (pvz., „10 filmų, kurie gali pakeisti jūsų gyvenimą“, kuris jau yra peržiūrėtas beveik 2′000 kartų), atrodo, visiškai panaikino nediduko […]

 18. […] Ją reikia pasiimti. Ir vertinti. Tokie filmai, kaip Zeitgeist, Korporacija ir daugelis kitų (pavyzdžiui, 10 filmų iš veganas.wordpress.com) priverčia atverti akis, pradedi įsiklausyti, galvoti, o kaip yra iš […]

 19. Rusiskai filmas vadinasi DOM (namai), angliskai gal HOME. Puikus filmas. Nepakartojami vaizdai, nuostabus pasakojimas. Sako panasi tema kaip ir 11th hour. Tikrai vertas demesio. Rusiska versija HD galite cia paziureti:

 20. Dėkui už 10-uką, kai ką jau pažiūrėjau

  Kaip šiek tiek susipažinęs su aplinkosauga, labai kritiškai vertinu Alo Goro filmą. Politiškai angažuotas, emocijomis žaidžiantis ir moksliškai menkai pagrįstas propagandinis kūrinys. Pasižiūrėkit “The Great Global Warming Swindle“ – ten irgi nereikia visko priimti už gryną pinigą, bet manau kils kai kurių klausimų dėl globalinio atšilimo. Šiaip geriausia žiūrėti abu filmus – iš pradžių Alo Goro, po to pastarąjį

  Zeitgeist irgi labai neaiškus filmas. Ten viskas taip gudriai susukta kad verčia abejoti, ar tai nėra kokių spec. tarnybų kūrinys. Mano įspūdis – 50 proc. tiesos sumaišyta su 50 proc. prasimanymų ir nelabai gali atskirt kur kas. Dalis apie religiją iš viso diletantiška

  Baraka labai patiko, puikus filmas

  Apie maistą geriau nežiūrėsiu, ir taip įsivaizduoju kas ten tokio :D esu augęs kaime, pačiam teko ir kiaulę pjauti. Žodžiu tikros mėsos nesiruošiu atsisakyti :) o miestietiškos jau keletą metų neperku – ten ne mėsa, o surogatai kažkokie

 21. Jeigu Zeitgeist sarase, tai siulau ir ANTIzeitgeist pasiziureti. Antras racionalesnis, atrodo…
  “Home“ labai geras, nustebau, kodel 10tuke jo nera.
  Aciu uz idomybes!

  1. niekur to antizeitgeist nerandu…

 22. Šis dešimtukas buvo sudarytas dar 2008 metais, tad nuo to laiko, žinoma, atsirado ir kitų, ne ką mažiau vertingų filmų. Tokius gerų filmų dešimtukus galima drąsiai sudarinėti kas 2-3 metus – manau, būtų apie ką rašyti.

 23. Atsiprasau, bet gal tokius filmus kaip Zeitgeist reiktu mesti lauk? Tai geras filmas jei atmeti tokias nesamones kaip samokslo teorijos apie tai, kaip kazkas dirbtinai sukure krikscionybe, kad pati JAV valdzia sugriove “Dvynius“. Turbut vienintele verta demesio medziaga yra apie tai, jog ateityje nereikes tiek svaistyti resusrsu namu statyboms ir pan.
  Aciu kad skaitet.

  1. Rycka, na sutinku, kad daug kuo galima manipuliuoti, daug ka kaip tik patinka interpretuoti, bet fizikos desniai yra fizikos desniai ir jais nepamanipuliuosi. Na pasakyk man kaip gali vienu metu, vienu momentu istirpti keturesdesimt suvirsum plieniniu “ramsciu“? tuo labiau, kad aviacinio kuro degimo temperatura kur kas zemesne uz plieno lydimosi temperatura… Na nebent buschas kazkur netoliese ruke, tai uzkaitino ziebtuveliu ora… Absurdas,nesamones- zinoma

 24. Ačiū už sąrašiuką, kelis radau dar nematytus. Bet apskritai šiandien jau tą sąrašą būtų galima skelbti iš naujo, arba dar geriau jį papildyti. Tokie filmai kaip Home, Secret, Food Inc., Великая тайна воды ir kt. puikiai į jį įsipaišytų.

 25. Gal žinot kur būtų galima atsisiųsti “What the bleep do we know“? :) Lietuviškų bent titrų nėra greičiausiai, taip?

  1. Na, jei atmesti tą faktą, kad „tam tikrose“ šalyse filmų atsisiųntimas yra nelegalus, tai šį filmą lengvai galima rasti isohunt.com torentų svetainėje (žinoma, iš pradžių reikės suinstaliuoti kokį BitTorrent ar pan.). Titrų lietuviškų, atrodo, nėra, bet yra rusiškų ir visokių kitokių: opensubtitles.org

 26. Laba, dar siūlau vienuoliktą į sąrašą: Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring (2003) “Pavasaris, vasara, ruoduo, žiema ir… pavasaris“. Režisierius Kim Ki Duk.

 27. supper sudomino ziuresiu tikrai

 28. Superinis:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: