Edison: nemokama programinė įranga, kuri taupo energiją

Edison yra nauja nemokama asmeninio kompiuterio energijos taupymo programinė įranga, neseniai pristatyta Verdiem vystytojų. Ši programa leidžia tobuliau taupyti vartotojo pinigus bei naudojamą kompiuterio darbui energiją.

Edison neišjungia kompiuterio, kai šis yra paliekamas vartotojo kuriam nors laikui; tiesiog yra automatiškai įjungiama tokia būsena, kuri kompiuterį pusiau užmigdo – tokiame režime naudojama daug mažiau energijos, palyginus su įprasta kompiuterio darbo būsena.  Vartotojas gali tiksliai nustatyti, po kiek laiko gali būti „užmigdyti“ atskirai kompiuterio displėjus ir kietasis diskas. Edison taip pat parodo, kiek energijos, CO2 emisijų ir pinigų vartotojas sutaupo per metus.

Žinoma, tai priklauso ir nuo pačio kompiuterio tipo, kiek energijos ir pinigų vartotojas gali sutaupyti naudojant Edison. Verdiem atstovai sako, kad vidutinės metinės santaupos yra apie 410 kilovatvalandžių (36,50$).

Naujausi tyrimai parodė, kad asmeninio kompiuterio naudotojų skaičius iki 2020 metų padidės keturgubai, o tuo sukeltų CO2 emisijų padvigubės,  –  tokiu būdu, asmeninio kompiuterio energijos ekonomikos sprendimų įgyvendinimas namie ir darbovietėje yra gyvybiškai svarbus aplinkosaugos komponentas. (Lorie Wigle, „Climate Savers Computing Initiative“ prezidentė)

Nedidelis nepatogumas yra nebent tas, kad kol kas Edison veikia tik su Windows XP arba Windows Vista. Programą galima parsisiųsti nemokamai štai iš čia.

Beje, yra dar viena panaši programa – LocalCooling. Ji jau egzistuoja kurį laiką, ir yra gerai žinoma „žaliems“ (eko prasme) kompiuterio naudotojams. Turbūt daugiausia tik skonio reikalas, kurią iš dviejų naudoti.

***
iliustracija: sąžiningo naudojimo

Atsakymų: 4

  1. O kuo šita programa yra šustriau už paprasčiausią windowsinį ekrano išjungimą/hardo sustabdymą/standby? Nematau skirtumo…

  2. Lygiai tas pats, kas Windows energijos taupymo funkcija. Skiriasi tik tuo, kad Edison paskaičiuoja kiek “energijos, CO2 emisijų ir pinigų vartotojas sutaupo per metus“. Aišku, matyti tokius duomenis yra FUN. Atsisiųsiu pažaidimui.

  3. Skirtumo nedaug, tačiau Windows energijos taupymo funkcija nėra default’inė – o kiek visų kompiuterio vartotojų nepamirštų nueiti į Control Panel ir sukonfiguruoti ją? Mažai išmanantys apie kompiuterius vargu ar kada nors iki tokių dalykų prisikapstytų – o čia bac, patraukli nedidukė programėlė, primenanti apie tokią funkciją, ir dar parodo, kiek visko galima sutaupyti.
    Jokia čia eko-revoliucija, aišku, bet štai jei bent 10% visų kad ir šio įrašo skaitytojų perskaitę sukonfiguruotų vėliau sau šią funkciją, per Edison ar ne, jau verta apie tai parašyti, ar ne?

    p.s. tik nepainiokime šios funkcijos su screensaveriu – pastarojo režimas nieko netaupo!

    / Sigurdas

  4. Manau, kad tik atviro kodo (open source) programinę įrangą galima laikyti žalia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: