1’218 litų

Tokia yra vidutinė bilietų į Alo Goro „ThinkingGreen“ seminarą spalio 15 d.  Stokholme kaina (2’9953’750 Švedijos kronų).

Galima tai pavadinti labai aiškiu fašizmo pavyzdžiu, kai į aplinkosauginius debatus gali patekti tik tie, kurie gali pakloti tam penktadalį savo mėnesio algos (arba tie, kuriems tai – ne pinigai). Gėda. Į tokius „debatus“ susirinks tik politikai, kurie, kaip jau įsitikinau iš savo veiklos Švedijos maisto ir aplinkos informacijoje, nieko apie konkrečius aplinkosauginių problemų aspektus neišmano, ir elitas, kuriam tai bus eilinis „paspoksojimas“ į „žvaigždę“, kuri kažkada pretendavo tapti JAV prezidentu.

Maža to, gali pasikartoti panaši situacija, kaip ir 2007 metų gruodžio mėnesį, kai ponas Goras lankėsi Stokholme: tada Švedijos vyriausybė panaudojo oficialų vyriausybinį lėktuvą, kad iš pradžių atskraidinti Gorą iš Oslo, o vėliau, po jo pasikalbėjimų, nuskraidino jį į Frankfurtą – ir visa tai… už 22’000$ iš mokesčių mokėtojų kišenės; nekalbant jau apie didžiulį pono Goro ekologinį pėdsaką: taip, jis keliauja daug ir keliauja privačiais lėktuvais, nepaisant to, kad visur ir visada šneka apie būtinus „žalius“, eko-draugiškus sprendimus mūsų gyvenime (kritikos jis sulaukia ir dėl to, kad visiškai ignoruoja vieną didžiausių šiltnamio dujų emisijų šaltinį – gyvulininkystės pramonę ir jos 18% globalinių anglies dioksido, metano, diazoto oksido ir kitų antropogeninių dujų emisijų). Klasikinis „Daryk kaip sakau, o ne kaip darau“ pavyzdys.
***
foto ccDonkeyHotey

Atsakymų: 2

  1. Kad jokių “žalesnių“ būdų, kaip nuskristi iš vienos šalies į kitą, išskyrus lėktuvus, nėra sugalvota. Ar tu manai, kad keleiviniai lėktuvai yra ekologiškai draugiškesni aplinkai, nei privatūs?

  2. Na, turiu omenyje tai, kad Goras galėtų (jei jau jis taip mėgstą ekologiją):
    a) planuoti savo darbotvarkę taip, kad tektų mažiau keliauti;
    b) naudoti video konferencijas;
    c) …
    Kalbant apie pačius lėktuvus, jų yra labai skirtingų tipų ir vieni teršia labiau negu kiti (net nekalbant jau apie tai, kad privatus lėktuvas nuskraidins tik Gorą su apsauginiu, o kitas, tik porąkart galingesnis Boeing 747, su savim paims 300 keleivių). Tačiau Goras, kaip matome iš įraše paminėtos video nuorodos, eko-draugiškesnio keliavimo principų pačiam sau netaiko (ir net sugeba pasirinkti labiausiai teršiantį iš šimto kažkiek skrydžių lėktuvą). /Sigurdas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: