„Taip, mes galime“

Obama
ccJoe Crimmings Photography

JAV piliečiai išrinko naują prezidentą – pirmą kartą juo tapo afroamerikietis, Barack Obama. Šis politinis įvykis yra be galo reikšmingas ir turės stiprios įtakos politinių, ekonominių ir socialinių problemų sprendimams visame pasaulyje.

Kodėl yra gerai, kad laimėjo demokratas Obama, o ne jo oponentas respublikonas McCain’as?

Obama labai aiškiai pasisako už lygias visų žmonių teises, o JAV afroamerikiečiai gali tikėtis pozityvių permainų jų socialinės situacijos Amerikoje atžvilgiu. Obama tvirtai remia moterų teisę į abortus (pro-choice). Piliečių išsilavinimo situacijos gerinimas jo programoje užima vieną aukščiausių vietų. Obama nori griežčiau reguliuoti šiltnamio dujų emisijų išmetimą, bei remti tokias korporacijas, kurios ieško būdų mažinti CO2 ir kitų dujų emisijas savo veikloje. Obama pasisako už taiką per derybas, o ne per karą: jo pozicija Irako atžvilgiu yra palaipsniui išvesti iš ten JAV karius. Obama palaiko kuo griežtesnę ginklų (išdavimo, naudojimo, t.t.) kontrolę. Obama tiki gėjų lygybę, pasisako už civilines sąjungas, ir yra aiškiai prieš homofobiją.

Iš tikrųjų, šis žmogus daugeliui yra Viltis. Taip, iš didžiosios V.

Pagyvensim – pamatysim?

Atsakymų: 6

 1. Aš ir vėl su savo kritika.
  „Most stocks rise in Asia as Obama win seen positively; markets fall in Europe“
  Jeigu žiūrėtume iš savo kiemo, tai Makeinas būtų daug geriau. Sprendžiu iš abiejų kandidatų pasisakymo po Rusijos agresijos Gruzijos atžvilgiu

 2. Nesiginčysiu – turbūt net pats geriausias politikas negalėtų patikti visiems, arba jo geranoriški veiksmai vis tiek neigiamai atsilieptų bent kai kuriems regionams ar žmonėms. Bendrai paėmus, tiesa, Obamos asmenybė ir jo politinė programa tikrai palieką įspūdį.

  Beje, kitas įdomus dalykas: šiandien šnekėjau su pažįstamu amerikiečiu, ir buvau pasakęs jam, kad jei bučiau turėjęs teisę balsuoti JAV rinkimuose, bučiau atidavęs savo balsą už Dennis Kucinich (demokratų atstovas, kuris nebuvo surinkęs ypatingai daug paramos, palyginus su kitais demokratų kandidatais, todėl sausio 24 dieną paskelbė nutraukęs savo kandidatavimą, bei vėliau rekomendavęs savo rinkėjams balsuoti už Obamą). Į tai pažįstamas amerikietis atsakė: Taip, tas politikas yra geras… Problema yra tame, kad jis yra per geras Amerikai.

 3. Džiaugiamės kartu su jumis.

 4. O aš visiškai prieštaraučiau Gyčio komentarui, prie ko čia Gruzija? Ir apskritai, kaip jau seniausiai išsiaiškino, tai Gruzija panaudojo savo jėgą prieš Osetiją, o dabar turime glėbesčiuotis su jais, kaip su “broliais“ (kokie jie mums broliai, alio!)?
  Na jau ne, kad ir esu lietuvė, džiaugiuosi, kad išrinko Obamą, o ne Makeiną. Su visais reikia bendradarbiauti ir “žiūrėti į savo kiemą“ (kaip kad paminėjo pats Gytis), o ne nuo neva kažko gintis ir kariauti. Juolab ta pati “baisioji“, “Lietuvą puolančioji“ Rusija nenori karo. Ir stebiuosi, kaip lietuviškoji spauda ir propoganda gražiai visiems praplovė smegenis…
  Aš palaikau straipsnio autorių.

 5. Dėkui, bitininke bei Ieva.

  Beje, Internetas kuo toliau, tuo labiau juokiasi iš vargšelio Bušo: http://www.addictinggames.com/fallingbush.html
  (pele galite pagauti Bušą ir tampyti į visas imanomas puses – vaikiška, bet smagu, kažkodėl ;) )

 6. womanindisguise |Atsakyti

  tiesiog pasisakysiu, kad labai dziugu, jog isrinktas Obama!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: