Antras antradienis

Ei! Rytoj 18.00 val. Šiaurės ministrų tarybos biure vyks diskusija apie aplinkai draugiškesnį gyvenimo būdą!

Cituojame [via]:

Kas slypi už aplinkai draugiškesnio gyvenimo būdo koncepcijos ir kodėl tai turėtų mums rūpėti? Ar tai viena iš didmiesčių gyventojų madų, kuri greitai praeis, o galbūt atvirkščiai – vienintelis sveikas pasirinkimas? Kokia situacija Lietuvoje palyginus su Šiaurės šalimis, kuriose aplinkai draugiškesnio gyvenimo būdo idėjos jau seniai yra įgyvendinamos?

Renginių ciklas „Antras antradienis“ vasario 10 d. kviečia diskutuoti šiais klausimais ir ragina keisti savo mąstyseną ir kasdienius įpročius. Renginio svečiai ne tik dalinsis savo patirtimi ir pastebėjimais Lietuvoje, bet ir pasakos įspūdžius iš Norvegijos ir Švedijos, kur buvo nuvykę susipažinti su tendencijomis ekologiškų ir natūralių produktų rinkoje. Vizitas buvo atsakingo verslo praktiką skatinančio projekto dalis.

Renginyje dalyvaus Indrė Kleinaitė, ekonomistė ir nepriklausoma atsakingo verslo ekspertė, „Metų Moters“ rinkimuose nominuota Metų Iniciatyvos kategorijoje. Kartu su Indre renginyje dalyvaus ir savo patirtimi dalinsis žmonės, siekiantys populiarinti aplinkai draugiškesnį gyvenimo būdą Lietuvoje. Tai Vytautas Ratkevičius, Užupio šerifas ir Tymo turgelio įkūrėjas, ir Valdas Kavaliauskas, legendinis Dargužių sūrininkas, atstovaujantis smulkiųjų gamintojų asociacijai „Viva Sol“.

„Augant gyvenimo kokybės suvokimui, žmonės vis daugiau dėmesio kreipia ne kiekybei, o kokybei. Žmonės susimąsto, kada naudoti automobilį, kokiame būste gyventi ir, žinoma, kokį maistą valgyti. Jau pakankamai investavę į būstą ir automobilį, lietuviai pagaliau pradeda suprasti skirtumą ir maiste“, – ironizuoja vienas iš renginio dalyvių Vytautas Ratkevičius.

Pasak renginio svečių, Lietuvoje jaučiamas vis didesnis susidomėjimas aplinkai draugiškesniu gyvenimo būdu. Žmonės vis daugiau vartoja vietinės ir importuotos ekologiškos produkcijos, rūšiuoja atliekas ir važinėja dviračiu, tačiau ar to pakanka?

„Esu įsitikinusi, kad Lietuva galėtų visiškai pereiti prie ekologinės žemdirbystės ir visoje pramonėje taikyti aplinkosaugines praktikas. Gal tai skamba kaip utopija, tačiau visi kartu galime prisidėti prie jos įgyvendinimo“, – optimizmo nestokoja I. Kleinaitė.

Prašome atkreipti dėmesį, kad vietų skaičius yra ribotas, vietų rezervacija nevykdoma.
Renginys vyks lietuvių kalba, įėjimas nemokamas.

Renginio vieta – Šiaurės ministrų tarybos biuras, Didžioji g. 5, Vilnius; laikas – vasario 10 d. 18.00 val.

„Antras antradienis“ yra Šiaurės šalims skirtų renginių ciklas, kurie vyksta kiekvieno mėnesio antrą antradienį. Ciklo sumanytojas ir rengėjas Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

Šiaurės ministrų tarybos biuras
Tel. (8 5) 212 22 11
www.norden.lt/2antradienis

***
iliustracija: sąžiningo naudojimo

Vienas atsakymas

  1. O gal kas buvot tame renginyje ir referuotumėt?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: