Žaliosios iniciatyvos

Juodas Gūglas per Žemės valandąŠiemet pavasarį žaliųjų įvykių greičiausiai netrūks. Be šiandienos pasaulinio masto Žemės valandos, Lietuvoje bus ir kitų įdomių žalių renginių ir šiaip įvykių – apie juos nuo dabar galėsite susižinoti Žaliajame kalendoriuje dešiniajame tinklaraščio meniu (taip pat patys galėsite pranešti apie Lietuvos eko-įvykius).

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiandien, kovo 28 dieną šeštadienį pasaulis vėl išjungia šviesas – Pasaulio gamtos fondas kviečia visus žmones (šia idėja siekiama apjungti vieną milijardą žmonių!) iš daugiau nei 2800 miestų ir 83 šalių išjungti savo šviesas vienai valandai – kovo 28 dieną nuo 20:30 iki 21:30 vietos laiku. Akcijos tikslas – bent trumpam sumažinti Žemės taršą ir atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas. Tokie miestai kaip Paryžius, Sidnėjus, Londonas, Kairas, Niujorkas, Los Andželas, Keiptaunas jau pranešė apie savo ketinimus prisijungti prie akcijos ir pademonstruoti savo įsipareigojimus siekti energijos taupymo.Tiesa, kaip ir praėitais metais, taip ir šiemet Lietuvos miestų savivaldybės pasyviai reaguoja į šią akciją – šia prasme yra ko pasimokyti iš „brolių“ latvių, aktyviai reklamuojančių Žemės valandą bei žadančių išjungti nebūtinas šviesas ne tik Rygos mieste, bet ir kitose vietovėse.

Žemės valanda yra daugiau nei šešiasdešimt minučių tamsumos; tai taip pat yra įsipareigojimas mažinti energijos vartojimą. Kiekvienas mūsų gali prisijungti prie šios akcijos bei taip įrodyti, kad nepaisant Lietuvos valstybinių ir kitų įstaigų pasyvumo, patys Lietuvos piliečiai gali ir nori balsuoti už Žemę!

Be Žemės valandos, pavasarį bus ir kitų prasmingų žaliųjų įvykių: pvz., balandžio 3-5 dienomis Birštone vyks pirmasis tarptautinis kultūros ir ekologijos festivalis BIRŠTONO GRYN PARKAS, o balandžio 18 dieną visi kviečiami išvalyti Lietuvą nuo šiukšlių. Prisijunkime ir praneškime draugams?

***

foto: cc pirate johnny

Vienas atsakymas

  1. Žemės diena įvairiose pasaulio vietose: http://www.boston.com/bigpicture/2009/03/earth_hour_2009.html
    (spustelkite ant kiekvienos nuotraukos ir pamatysite kokios šviesos buvo užgesintos ;-))

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: