Kas įdomesnio?

Kaip mus mato paukščiai....Namai. Birželio 5-ąją, pažymint Pasaulinę aplinkos dieną, buvo rodomas prancūzų fotografo ir dokumentininko Yann Arthus-Bertrand filmas „Namai” – tai ilgametražis filmas apie Žemės grožį bei… apie mūsų daromą žalą jai (tai yra mūsų namams!) ir būtinybę išsaugoti tai, ką turime ir ką norime palikti mūsų vaikams. Kas dar šio filmo nematė, tai gali patogiai padaryti štai čia. Tačiau „viską jau žinantiems“ filmas nieko naujo nepasakys, o abejojantiems faktų ir mokslinių pranašysčių tikslumu beliks tik parašyti kritišką recenziją.

Piratpartiet.svgEP rinkimai. Švedų Piratų partija, susikūrusi prieš mažiau nei 4 metus,  savo šalyje sugebėjo surinkti 7,1% rinkėjų balsų ir užtikrinti 1+1 mandatus Europos Parlamente („+1“ kol kas reiškia dalyvavimą stebėtojo teisėmis). „Piratai“ kovoja už skaitmeninį privatumą piliečių gyvenime, nori legalizuoti duomenų apsikeitimo tinklus ir reformuoti autorinių teisių įstatymus. Tai – sąlyginai geros naujienos mėgstantiems parsisiųsti kokį filmą, ir blogos – įrašų ir kitoms multimilijoninių kapitalų kompanijoms… Įdomu tai, kad Piratų partija stebėtinai greitai plečiasi visoje Europoje ir jau turi pasiekėjus net ir Lietuvoje, tad jei nesate patenkinti esančiomis partijomis Lietuvoje, gal revoliucioneriai-piratai jus sudomins? Jie turi jau ir savo tinklapį, ir forumą, o paskutines su piratais susijusias naujienas galima perskaityti pas Gru.

Europos Parlamento rinkimuose neblogai pasirodė ir Žalieji (kurių Lietuvoje dar neturime): jie gavo dar 10 papildomų vietų Europos Parlamente, palyginus su 2004  metais. Jie taip pat yra kategoriškai nepatenkinti duomenų apsikeitimo tinklų persekiojimais ir teismais bei turi tam skirtą kampaniją „I wouldn’t steal“.

Bendram vaizdui: EP rinkimų rezultatai ir frakcijų palyginimai yra štai čia.

Vegetariškas miestas. Belgijos miestas Ghent tapo pirmuoju pasaulyje miestu, kuriame vieną dieną per savaitę atsisakoma mėsos – žmonės yra kviečiami maitintis vegetariškai: taip siekiama sumažinti neigiamą gyvulininkystės poveikį aplinkai. Tuo tarpu keliaujantiems vegetariškos virtuvės mėgėjams pravartu žinoti, kad geriausi šia prasme miestai yra Singapūras, Čiangmajus, Taipėjus, Kiotas, Vankuveris, Sidnėjus, Londonas, San Franciskas, Portlandas (OR), Niujorkas ir Meksikas, nors kiekvienai šaliai galima būtų prirašyti ir savo, vietinių miestų sąrašą, kaip, pvz., šį su JAV miestais. Įdomu, koks būtų lietuviškas sąrašas?

Eko laboratorija. Liepos mėnesį Vilniuje pradės veikti „Eko laboratorija“ – dirbtuvės, kuriose nauji daiktai bus gaminami iš senų, sudėvėtų daiktų ir medžiagų. Norintys dalyvauti dirbtuvėse turėtų registruotis el.pašto adresu iki birželio 30 dienos.

Pabusk! Dar vienas įdomus filmukas, trumpai ir aiškiai papasakojantis mums, kodėl klimato kaita reikalauja veiksmų jau dabar:

wake up freak out

Turite kitų įdomių naujienų? Praneškite!

***
foto: cc Roo Reynolds

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: