Sveikam protui – taip

Jokių įstatymų, ribuojančių žmogaus teises!Birželio 26 d. (penktadienį), 12 val., prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros rengiamas taikus susirinkimas „Sveikam protui – taip!“. Taikios akcijos tikslas – paraginti Respublikos Prezidentą Valdą Adamkų atkreipti dėmesį į valstybėje pažeidinėjamas žmogaus teises ir vetuoti Seimo priimtą Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą.

Renginio iniciatoriai – jaunimas, juos palaikančios nevyriausybinės organizacijos ir kitos visuomenės grupės išreikš nepritarimą įstatymui, kuris ne tik kelia grėsmę saviraiškos, nuomonės, spaudos laisvėms, bet yra šališkas, parašytas dviprasmiška kalba, netoleruotina teisės aktuose.

Pilietinės iniciatyvos „Sveikam protui – taip!“ dalyviai pareikš protestą „cenzūros“ įstatymui, kuris dėl savo neaiškumo sudarytų sąlygas uždrausti (nuo 6 val. ryto iki 23 val. vakaro) netgi tautines lietuvių pasakas (kaip keliančias siaubą), riedučių sportą (kaip sąmoningą turto naikinimą), viešą mėsainių valgymą (kaip blogos mitybos skatinimą), ar Kristijono Donelaičio „Metus“ (kaip kūrinį, kupiną nešvankių posakių).

Be to, įstatymo 14 punktas dėl informacijos, „kuria agituojama už homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius“, prieštarauja pamatinėms žmogaus teisėms ir kertasi su Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija.

Renginys truks iki 13 val. Jo pabaigoje susirinkimo dalyviai įteiks kreipimąsi Respublikos Prezidentui ar jo atstovui.

Taikaus susirinkimo iniciatoriai solidarizuojasi su Lietuvos žmogaus teisių ir kitomis, tarp jų ir jaunimo bei tarptautinėmis organizacijomis, jau pareiškusiomis pasipiktinimą skandalinguoju „cenzūros“ įstatymu: Nobelio premiją pelniusia „Amnesty international“, demokratinę Europą vienijančia Europos Taryba, IGLYO, ILGA, Europos parlamento grupėmis. Taikiame susibūrime prie prezidentūros Lietuvos gyventojai parodys, kad jiems taip pat rūpi laisvos, tolerantiškos ir demokratinės Lietuvos ateitis, kurioje neliktų vietos neetiškam teisiniam nihilizmui.

Kviečiame ateiti persirengus ir inscenizuoti kurį nors iš absurdiškų draudimų, tarkime, „baisias“ pasakas, kurios neva pavojingos vaikams. Suvaidinti galima vaikus gąsdinantį slibiną, idealizuotą Dostojevskio ar kito rašytojo nusikaltėlį, medicinos seselę, propaguojančią vaikus būti homoseksualiais, paranormalų reiškinį (ateivį, religinės literatūros veikėją), hipnotizuojantį Froidą ir pan.

P.S. Kaip pastebėjo kažkas, Biblijoje yra daug negerų (žmogžudysčių,  išprievartavimų, t.t.) veiksmų aprašymų. Siekiant apsaugoti vaikus, mes privalome tada pirmiausia uždrausti Bibliją ir uždaryti visas bažnyčias.

facebook Asocijuotos protesto grupės Facebook’e: [1], [2].

***

The Bible is full of descriptions of evil acts of murder and rape. I suggest that to protect children, we must ban the bible and close all the churches.

iliustracija: cc riacale

Atsakymų: 9

 1. Laimis Žmuida |Atsakyti

  Jooo… su sveiku protu organizatoriai tikrai yra susikirtę. :) Sakiau, kad čia jokio sąmoningumo nėra, tiesiog aklas sekimas Europos sąjungos aktais ir nurodymais. Vietoje to, kad mąstytų savo galva, tai bando įlįsti Europai į užpakalį. :P

 2. Laimi, kodėl tau neatsipalaidavus ir neišgėrus žolelių arbatos?

 3. […] ką dabar mums skauda. Kaži, ar rinkdami Seimą, tikėjomės tokio radikalaus klerikalizmo? Tokio siaurakaktiškumo ir nepakantumo, cenzūros ir […]

 4. gerbiamieji protestuojantieji,
  ar jūsų nuomone yra normalu AGITUOTI UŽ homoseksualizmą ir pan? c’mon, nieko neturiu prieš gėjus, bet tai nėra tai ką reikia agituoti.

  1. Kur, kas ir kaip agitavo už homoseksualizmą? Ar žmones, siekiančius pagarbos bei tokių pačių teisių, kokias turi visi kiti, turime traktuoti kaip „agituojančius už kažką“? Ar tikrai kažkas galvoja, kad LGBT daro akcijas tam, jog nori geresnių gyvenimo sąlygų už tas, kurias turi heteroseksuali dauguma?

 5. Laimis Žmuida |Atsakyti

  Švedijoje stiprus homolobizmas, kuris skleidžia propagandą, iškraipo faktus, nutyli tiesą:
  http://emaso.com/lt-lithuanian/index.html

  Dabar tokį homolobizmą bandoma vykdyti ir Lietuvoje.

  1. Kokį dar homolobizmą? Pripažinti, kad „visi skirtingi – visi lygūs“, yra vadinama homolobizmu? Ar tamsta Žmuida nori, kad visuomenėje žmonės būtų skiriami į antrarūšius ir ne?

   O tavo nuorodos jau nuo pirmųjų žodžių yra labai šališkos – paskaičius tokius tekstus, norisi nekęsti visų LGBT žmonių už tai, kad jie tokiais gimė… (Beje, kaip matau, jau yra komentarų, įrodančių tavo šaltinio nepatikimumą.) Koks puikus tas jausmas, ar ne, Laimi? Koks tavo tikslas apskritai, mielasis Laimi – turėti pasaulį, kur visi gyvena sau taikiai su kitokiais, ar pasaulį, kur dauguma (kurie yra kaip tu, „sveikesni“, „normalūs“, „aukščiausios rūšies“) engia ir visaip kitaip kariauja su kitokiais (homoseksualais, vegetarais, pankais, t.t.)… m?

   1. Laimis Žmuida |Atsakyti

    Jau atsakiau čia:
    http://gyventisamoningai.lt/2009/05/09/homofobija/#comment-624

    Nesikartosiu šį kartą. :)

    1. Puiku, tad pratęsiu diskusiją ten.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: