Teheranas: liepos 9 d.

Laisvas Iranas!Šiandien, liepos 9, Irane vėl vyksta didelės demonstracijos (nes ši diena sutampa su kruvino susidorojimo per 1999 m. studentų riaušes metinėms) – Irano žmonių protestai tęsiasi jau nuo birželio 12 dienos rinkimų, kai diktatorius Ahmadinėžadas, kaip teigiama, pasisavino didelę dalį balsuotojų balsų, kad užtikrinti savo vyriausybės dominavimą šioje šalyje. Leidimo demonstracijų organizatoriai negavo. Mobilusis ryšis Irane jau trečią dieną iš eilės yra labai ribotas (SMS žinutės neįmanomos) – taip valdžia norėjo užbėgti už akių žmonėms suorganizuoti dideles demonstracijas.

„Gyventi Sąmoningai“ žemiau pasistengs pateikti paskutines, kas kelioliką minučių atnaujinamas naujienas iš Irano:

22.00, liepos 9 – Vienas iranietis-blogeris rašo, kad Teherane žmonės yra ant namų stogų ir tęsia kasvakarinį protesto ritualą šaukiant „Alach Akbar!“ ( „Didis (Didysis) yra Dievas!“) . Youtube svetainėje pasirodė mobiliaisiais telefonais nufilmuoti vaizdai iš dienos protestų: 1, 2, 3.

21.10, liepos 9 – Straipsniai apie šios dienos įvykius: Guardian, CNN. Video: CNN. Prisiminimui: kas vyko iki šios dienos (nuotraukos).

20.10, liepos 9 – Žinutė iš Facebook’o: Aš ką tik kalbėjau su mano draugu, esančiu Teherane. Jis nenorėjo kalbėti telefonu, todėl aš tiesiog paklausiau jo: „Pagal skalę nuo 1 iki 10, kur 10 yra blogiausia, kaip blogai yra dabar Teherane?“ Jis pasakė: „7.“

19.50, liepos 9 – Twitter’yje pasirodė pranešimai „Mes turime sukelti masyvius transporto kamščius Teherane Basij milicijos pajėgų transportavimui pasunkinti.“

19.40, liepos 9 – Buvusio Irano prezidento Rafsanjani dukra yra Teherano gatvėse kartu su protestuotojais, ragindama juos nepasiduoti (oficialiai nepatvirtinta).

19.30, liepos 9 – Nekontroliuojamas gaisras Mirdamad metro stotyje.

19.20, liepos 9 – Vienas iranietis iš Teherano:  „Situacija yra tokia bloga, kad policininkai puola vieni kitus.“

19.10, liepos 9 – Tokiuose miestuose kaip Rasht, Ahvaz, Shiraz ir Mashad irgi vyksta dideli protestai. Kai kur skanduojama „Mirtis diktatoriui!“, kai kur tiesiog didelės ir taikios tylios demonstracijos.

19.00, liepos 9 – Susirėmimai prie Evin kalėjimo (kol kas nepatvirtinta). Jame laikomi politiniai kaliniai.

18.40, liepos 9 Tabrize, ketvirtame pagal dydį Irano mieste, irgi masinės demonstracijos.

18.30, liepos 9 – Nepatikrinti šaltiniai sako, kad kai kur policija pradėjo šaudyti į Basij miliciją – jei tai tiesa, tai gali būti labai svarbi Irano liaudies pergalė, ir smūgis diktatoriškai vyriausybei.

18.10, liepos 9 – Vis daugiau žmonių išeina į gatves. Kai kur Basij milicija, lojali Ahmadinėžado vyriausybei, neatlaiko protestuotojų ir bėga nuo jų – visa tai nepaisant to, kad prieš protestuotojus naudojami šaunamieji ginklai, ašarinės dujos, ir kt.

18.00, liepos 9 – Armijos sraigtasparniai šaudo į žmones Azadi aikštėje (kol kas nepatvirtinta). Saugumo pajėgos nušauna mažiausiai 3 žmones netoli Azadi aikštės (kol kas nepatvirtinta).

17.50, liepos 9Isfahano gatvės irgi pilnos žmonių. Atrodo, praktiškai visuose Irano miestuose Ahmadinėžadas nėra labai mylimas – viso Irano žmonės solidarizuojasi vieni su kitais.

17.40, liepos 9 – Šalia Teherano Universiteto žmonės šaukia „Mirtis diktatoriui“ ir prašo policijos pajėgas prisijungti prie jų.

17.30, liepos 9 – Visame centriniame Teherane vis daugiau ir daugiau žmonių išeina į gatves. Gatvėse nemažai kraujojančių, nepriklausomi medikai yra kviečiami į Enghelab aikštę ir kitas centrines Teherano vietas. Žmonės vieni kitiems rodo, kaip atliekama pirmoji pagalba šautinės žaizdos ar kitais atvejais.

17.20, liepos 9 – Enghelab aikštėje vyksta rimčiausi susirėmimai tarp Basij ir protestuotojų.

16.30, liepos 9 – Ne tik Teherane, bet ir kituose miestuose žmonės išėjo į gatves bei šaukia „Mirtis diktatoriui“.

Vienas atsakymas

  1. ačiū už naujienas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: