Žaliųjų partija Lietuvoje?

Lietuvos Žaliųjų Sąjūdžio partijaVienas žmogus neseniai man pranešė, kad planuojamas Lietuvos žaliųjų partijos atgimimas. Aišku, tai mane sudomino, nes Lietuvoje, mano kukliomis žiniomis, nėra nei stiprios kairios politinės jėgos, nei kažkokių ypatingų žaliųjų frakcijų. Kalbant apie ekologiją, žinoma, dažnai sakoma, kad reikia koreguoti savo gyvenimo būdą – tas yra tiesa, tačiau ne visiems ir ne visada įrodysi, tarkim, būtinybę pirkti mažiau daiktų, ar keisti automobilį į dviratį/viešąjį transportą, ir panašiai. Politinės, kaip ir ekonominės priemonės yra reikalingos, kad žmogus nustotų daryti tai, ką daręs – jei žmogus nesupranta geranoriškai, reikia jį, hm, priversti, grubiai taip tariant, kad jo mintis taptų maždaug tokia: „Aha, štai vyriausybė įveda mokesčius automobiliams mieste, tai gal aš tiesiog dviračiu iki darbo numinsiu…“, ir panašiai.

Politine prasme Lietuva iš tikrųjų atsilieka. Europos Parlamente Žalieji jau yra gana stipri jėga, su kuria turi skaitytis visi kiti; Švedija, Vokietija ir nemažai kitų Vakarų Europos šalių turi gana stiprias nacionalines Žaliųjų partijas. Kokia yra situacija Lietuvoje? Iš tikrųjų, Lietuvoje Žaliųjų partija YRA įregistruota. Įregistruota jau kokius 20 metų… Ar kas nors girdėjo apie jos veiklą? Tikrai ne aš. Praktiškai, kaip sužinojau, ši partija yra visiškai neveiksni, bet jos iniciatoriai nenori jos paleisti – susidarė tokia situacija, kai jauni iniciatyvūs žmonės, norintys pagaliau įtraukti ekologijos idėjas į Lietuvos politinių sprendimų mechanizmą, turi kurti dar vieną partiją panašiu pavadinimu, nes „seni vilkai“, nors patys nieko neveikdami, partijos atgaivinimui kelia jaunimui savo sąlygas, pagal kurias sunku bendradarbiauti.

Tačiau smagu, kad Lietuvoje atsiranda apskritai tokių iniciatyvų. Štai gal po 4-5 metų ir mes neatsiliksim nuo latvių ir deleguosim į EP bent vieną vietinių Žaliųjų atstovą.

Visiems susidomiejusiems: prisijunkite prie partijos atgimimo.

Atsakymų: 6

 1. svarbiausia kad lietuviai gerbtu gamta ir nesiukslintu, o naujas gamyklas statytu kuo “zalesnes“.

 2. As jau seniai kremtu nagus kaskart balsuodama, nes vat uz tokia partija tikrai nepagaileciau balso. Kad tik uztektu noro ir valios. Ir kad nesibaigtu kaip pirmtakei.. O svarbiausia kad nepasigauti dabartines lietuvos partines ir apskritai politines sistemos bacilos..

 3. Prunckienės luseriai sugalvojo per žalumą vyniotis iš dugno, fu bjaurybės……..net žaliąją idėją išniekint sugalvojo

 4. Galima būtų spėt, nuo latvių mes neatsilikom ir per paskutiniuosius EP rinkimus, nes jų partija sudarė koaliciją su valstiečiais, siejamą Ventspilio „Naftos“ magnatu Lembergu. Aišku, ideologijai nieko blogo, jei ideologijos išpažinėjai bet kokiu būdu pakliūna į valdžią ir įsisenėjusiai chebrai beda į nugarą žalią peilį.

 5. Re: nėra nei stiprios kairios politinės jėgos, nei kažkokių ypatingų žaliųjų frakcijų.
  ####### ar tikrai reikia susipriesinti kairiems ir dešiniems? Nevertėtų. Prijaučiu libertarų politikai, tačiau problema, kad plėtojama tik liberalų laisvė, bet ne liberalų atsakomybė.
  Liberalų atsakomybė-yra galinga bet apleista sfera. Manau tai liberalios atsakomybės pozicijos:
  1. Visuomenės įtraukimas į nusikaltimų gamtai kontrolę per finansinę motyvaciją (bauda = mokestis už pagavimą, kurį turėtų gauti nusikaltimą pagavę)
  2. Akcizai už tam tikru lygiu kenkiančią veiklą. Mob. ryšio (kaip peržengiančių normas pagal stiprumą bangų skleidėjų) tiekėjų erdvės “nuomos“ mokestis, Kietųjų dalių išmetimas į aplinką, Pastaba: CO2 nemanau, kad turėtų būti prioritetas. Yra blogesnių dalykų), Cigarečių, ALkoholio, kaip aiškaus sveikatos problemų skatintojų, akcizų nenaikinimas.
  3. Rafinatų, Maisto priedų maiste apmokestinimas už žalą sveikatai. O priežiūra vis to per 1. punkte paminėtą mecanizmą.

  Kviečiu prisidėti prie pedofilijos skandalo išviešintų problemų, o vėliau ir apskritai visuomenės įtraukimo į Nusikaltimų Kontrolę veikloje. CrimeRangers.com jau 22 veiklos grupės,

  1. linaskranauskas |Atsakyti

   Kažkaip anksčiau nesusiprotėjau atrašyti, bet gal galim padiskutuoti. T.y., iš tikro kartu padirbėti šiomis kryptimis. Kaip tai padaryti? Gal gali man parašyt į ekodirbtuves at gmail.com?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: