Imkis klimato teisingumo!

Esate kviečiami dalyvauti tarptautiniame Klimato Teisingumo Veiksmų susitikime spalio 15-18 dienomis Kopenhagoje, Danijoje.

Kada: Šių metų spalio 15-18 dienomis (nuo ketvirtadienio iki sekmadienio)

Kur: Kopenhagoje, Danijoje

Registruotis el.paštu: e-paštas

Daugiau informacijos el.paštu: e-paštas

Jei reikia pakvietimo vizai gauti, rašykite: e-paštas

Jokių monetų - man reikia permainų!

Jokių monetų - man reikia permainų!

Šių metų gruodžio 6-ąją pasaulio vyriausybės atvyks į Kopenhagą dalyvauti penkioliktoje JT Klimato konferencijoje (COP-15). Tai bus didžiausias kada nors vykęs susitikimas dėl klimato kaitos. Tačiau ankstesnių susitikimų rezultatas buvo nieko daugiau nei įprastas verslas.

Judėjimas už klimato teisingumą pradėjo mobilizuotis ir planuoti, ką daryti Kopenhagoje. Naudodami tiesioginius veiksmus mes reikalausime grąžinti žmonių įtaką ir sieksime su klimato kaita susijusio teisingumo. Užtikrinsime, kad tie, kuriems klimato kaita pakenkė labiausiai ir tie, kurie grumiasi sunkiausiai, būtų išgirsti COP 15 susitikime. Bandysime pasaulio lyderius sustabdyti nuo klaidingų sprendimų skatinimo. Mes tikime, kad pasaulinis judėjimas už klimato teisingumą Kopenhagoje gruodį pasipriešins. Mums reikia kartu vizualizuoti, kokia bus mūsų ateitis, jei pelną vertinsime labiau nei žmones.

Apokalipsė - neužilgo...

Apokalipsė - neužilgo...

Ankstesniuose susitikimuose buvo daug politinių diskusijų, sudarėme įvairias tarptautines darbo grupes, suformavome bendrą pagrindą, apsisprendėme dėl principų ir strateginių tikslų.

Mūsų pirmasis bendras pagrindas buvo Raginimas Veikti (angl. Call to Action), kuris prieinamas: www.climate-justice-action.org

Bandome susieti ir suvienyti klimato aktyvistus iš viso pasaulio, nepaisant kultūrinės įvairovės ir skirtingų gyvenamųjų vietų.

Kiekvieną, kas sutinka su mūsų Raginimu Veikti, darbo kartu principais ir strateginiais tikslais, kviečiame dalyvauti sekančiame Tarptautiniame klimato teisingumo veiksmų susitikime spalį.

Mūsų strateginiai tikslai:

• Skatinti ir stiprinti vietinių ir klimato kaitos paveiktų žmonių (įskaitant darbuotojus) teises ir balsus kovojant su klimato krize. Palaikyti turtingųindustrializuotų šalių reparacijas ir ekologinės skolos grąžinimą pasaulio Pietums.

• Sukurti pasaulinį judėjimą už klimato teisingumą, kuris ragina imtis neatidėliotinų veiksmų, kad būtų išvengta klimato kaitos katastrofos.

• Pabrėžti lemiamą biologinės įvairovės reikšmę išgyvenant klimato krizę ir apginti visų rūšių egzistavimą.

• Demaskuoti klaidingų ir rinka paremtų “sprendimų” vaidmenį bei korporacijų dominavimą klimato derybose, kas pablogina klimato krizę.

• Pateikti alternatyvas, kurios gali būti realios ir teisingos priemonės įveikti klimato krizę.

• Pagerinti mūsų supratimą apie pagrindines socialines, ekologines, politines ir ekonomines klimato krizės priežastis, ir imtis jų einant link visiškossistemiškos mūsų visuomenės transformacijos tuo pačiu metu.

Siekiant šių tikslų, mūsų tinklas yra įsipareigojęs dirbti su pagarba, pasitikėjimu ir vieningumu. Paskutiniame susitikime sutarėme, kad mūsų principai dėl darbo kartu yra šie:

Vieningumas

Esame stipresni kartu. Naudosime bendrą platformą savo pastangoms koordinuoti ir dirbsime kartu, pripažindami mūsų įvairovę.

Esame tarptautinis judėjimas ir praktikuosimės solidarumą.

Pagarba

Tinkle yra daug grupių su skirtingomis nuomonėmis ir taktikomis. Gerbsime šią įvairovę.

Nė vienas judėjimo narys nenaudos judėjimo, kad kritikuotų kitus narius ar atsiribotų nuo jų.

Pasitikėjimas

Judėjimas darys tik tokius viešus pareiškimus, dėl kurių buvo susitarta judėjime.

Judėjimo nariai nenaudos kitų narių veiksmų siekdami savo tikslų be išankstinio susitarimo.

Raginame visus planetos žmones mobilizuotis ir imtis veiksmų prieš pagrindines klimato kaitos priežastis bei svarbiausius atsakingus jų atstovus – ir Kopenhagoje, ir visame pasaulyje. Kviečiame jus visus į sekantįtarptautinį planavimo susitikimą, spalį vyksiantį Kopenhagoje.

Vėlgi, registruokitės el.paštu (jeigu jums reikia apgyvendinimo arba vertimo, praneškite apie tai el.laiške), dėl daugiau informacijos rašykite.

Jeigu jums reikia vizos, galime atsiųsti pakvietimo laišką. Rašykite e-paštu.

Dėl būsimo susitikimo tikslų ir darbotvarkės šiuo metu diskutuojama. Jei norite įsitraukti į diskusijas, užsiregistruokite į proceso darbo grupę: http://our-kitchen.org/mailman/listinfo/process.cja

Prierašas: Aktyvistams iš Lietuvos yra galimybė gauti finansavimą atvykimui į Kopenhagą iš “European Youth for Action” (EYFA). Kreiptis: šiuo e-paštu.

Pasimatysime Kopenhagoje!

Už žalesnį pasaulį! Čia ir dabar!

Už žalesnį pasaulį! Čia ir dabar!

Vertė Laura Gintalaitė

***
foto: cc benkamorvan, cactus23, greenpeace-urwaldpostamt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: