350 ppm – Tarptautinė veiksmų diena spalio 24 dieną

350.orgBirželio mėnesį jau buvo rašyta apie kampaniją pasauliniu mastu – tarptautinę veiksmų dieną, kurios metu didžiausias dėmesys bus teikiamas klimato kaitai, o konkrečiau – aukštai anglies dioksido koncentracijai Žemės atmosferoje. Ši diena – tai spalio 24, ir čia galite susižinoti, kaip ir kur galite prisidėti prie kampanijos Lietuvoje.

350.org yra pasaulinė klimato kaitos akcija už teisingą, nešališką Jungtinių Tautų pasaulinę klimato sutartį, kuri įtvirtintų kryptingą šiltnamio dujų koncentracijos mažinimą, tame tarpe anglies dioksido kiekį nuo dabartinių 387 iki 350 ppm. Pasak žinomiausių klimato kaitą tiriančių mokslininkų (tarp jų – Dr. James Hansen, Dr. Karl-Henrik Robèr, David Suzuki PhD), „trys šimtai penkiasdešimt“ yra ta riba, kurią ilgainiui viršijant gali kilti rimtas pavojus Žemėje esančiai gyvybei. Tačiau kol kas šiltnamio dujų koncentracija ir toliau didėja.

2009 m. spalio 24-ąją visas pasaulis – nuo Tadž Mahalo iki Didžiojo barjerinio rifo – su plakatais, šūkiais ir diskusijomis dalyvaus klimato kaitos akcijoje (Global Climate Action Day), pabrėžiant skaičių „350“. Lietuvoje klimato kaitos aktyvistai irgi pradeda judėjimą, kuris, tikėsimės, suvienys aplinkosauga besidominčią visuomenę, žiniasklaidą ir politinius lyderius siekiant globalaus tikslo – stabdyti klimato kaitą kuriant ir diegiant naujas technologijas, keičiant energetikos sistemą ir neatsakingo vartojimo įpročius.

Taigi pasikviesk savo draugus ir prisijunk prie akcijų Kaune, Klaipėdoje ir kitur (jei negali dalyvauti ar prisidėti prie akcijų ir/ar jų organizavimo šiose vietovėse, gali surasti artimiausią akciją šiame žemėlapyje arba pats/pati inicijuoti akcijas savo mieste).

Kaunas:

12:00–13:45 Vytauto Didžiojo universiteto (Donelaičio g. 60), 512 auditorijoje rodomas filmas „HOME“ (liet. „Namai“) anglų kalba. Filmas pasakoja apie keletą šiuo metu mus supančių opiausių problemų: badą, vandens trūkumą ir klimato atšilimą. Šio filmo metu gali net tik pasiklausyti įdomaus pasakojimo apie pasaulį apnikusias problemas, bet ir pamatyti nuostabius gamtos vaizdus.

14:00–14:20 Informacinės akcijos „350.org“ pristatymas: trumpai aptarsime klimato kaitos keliamas problemas, jų sprendimo būdus ir Jungtiniu Tautu Klimato konferenciją (COP15), kuri įvyks šių metų gruodžio 7-18 dienomis Kopenhagoje.

14:30–15:00 Bendra renginio dalyvių nuotrauka Kauno Vienybės aikštėje. Renginio dalyviai sustoję kartu suformuos skaičių „350“, kuris bus nufotografuotas nuo Daukanto g. 60 pastato stogo terasos ir kartu su kitomis 4000 akcijų nuotraukomis pateks į http://www.350.org galeriją. (Beje, jei oras bus darganotas, nepamiršk savo spalvoto skėčio ar lietpalčio.) [DĖL ŠIOS DALIES ŽR. KOMENTARUS ŽEMIAU]

Registruotis į filmą galima el. paštu 350kaune@gmail.com iki spalio 24 d. 10.00 val.

http://www.350.org/node/8314

Klaipėda:

12 val., Atgimimo aikštė

Klaipėdoje renginio metu žmonės savo kūnais suformuos 350 piešinį, aplink kurį atvykusieji su dviračiais sudarys ratą, simbolizuojantį Žemę. Nuo Muzikinio teatro stogo piešinys bus nufotografuotas ir nuotrauka patalpinta į kampanijos interneto puslapį (tarp visų kitų šimtų nuotraukų bus ir iš Klaipėdos, kurioje gali būti ir tu), o gruodžio mėnesį akcijos koordinatoriai visas nuotraukas įteiks JT Klimato derybininkams Kopenhagoje COP15 metu.

Tad kviečiame ateiti, atminti, atvykti viešai ir prisijungti prie šios žmones vienijančios kampanijos, siekiant bendro tikslo – pasisakyti už būtiną anglies dioksido išmetimų mažinimą iki 350 ppm. Daugiau info: čia.

http://www.350.org/node/8309

Zapyškis (Kauno r.):

Šiaudiniai namai kviečia į savo renginius, kuriu programa yra:

1. Klimato kaita ir žmogaus veiklos poveikio klimatui mažinimo galimybės.
2. Saulės energijos naudojimo pastatuose technologijos.
3. Šiaudinių namų statybos technologijos, nauja patirtis.
4. Diskusija.
5. Ekskursija šiaudiniame name.
6. Natūralaus tinko pavyzdžiai tinkuojamame šiaudiniame name.

Registracija ir daugiau info: čia.

Gargždai:

Kvietinių g. 14, Viešbutis „Lijo“, II a. konferencijų salė

Šį šeštadienį jaukioje „Lijo“ aplinkoje bus:
* Trumpai pristatyta kampanija 350.org
* Parodyti filmai ACT NOW, The story of Stuff ir HOME (anglų kalba)
* Padaryta susirinkusiųjų nuotrauka su plakatu „Gargždai už 350!“ ir patalpinta http://www.350.org puslapyje, kur galėsi išvysti begalę nuotraukų iš viso pasaulio kampelių su 350 ženklu (o tarp jų ir savąją).

[Reklaminis plakatas * Kontaktinė info]

http://www.350.org/node/10089

Maldivai...

Maldivai

Yosemite nacionalinis parkas, Kalifornija

Yosemite nacionalinis parkas, Kalifornija

Kingtonas, Anglija...

Kingtonas, Anglija

Indija...

Indija

Kambodža...

Iš reklaminės 350.org kampanijos Kambodžoje

Lietuvoje?

iliustracijos: cc 350org

Atsakymų: 3

 1. Būtų Vilniui tikrai prisidėčiau :} Bet palaikau iniciatyvą, reikia ko nors imtis.

 2. Šiandien iš “350 Kaune“ organizatorių gavau tokią žinutę:

  [Prašome] iš šio puslapio http://gyventisamoningai.lt/2009/10/22/350ppm/ ištrinti “350 Kaune“ programos dalį, kur rašoma apie bendrą nuotrauką:

  “14:30-15:00 Bendra renginio dalyvių nuotrauka Kauno Vienybės aikštėje.
  Renginio dalyviai sustoję kartu suformuos skaičių “350“, kuris bus
  nufotografuotas nuo Daukanto g. 60 pastato stogo terasos ir kartu su kitomis 4000 akcijų nuotraukomis pateks į http://www.350.org galeriją. (Beje, jei oras bus darganotas, nepamiršk savo spalvoto skėčio ar lietpalčio.)“

  Mes gavome iš Kauno policijos įspėjimą, kad “už renginius ar akcijas be
  leidimo yra numatyta administracinė atsakomybė renginių organizatoriams“.
  Mes leidimo neturime ir su policija problemų turėti nenorime. Ką padarysi,
  kitą kartą žinosime.

  Tad šios renginio dalies, kuri vyksta visame pasaulyje be ypatingų problemų, Kaune nebus.

  Tegyvuoja Lietuvos įstatymai ir policija!

  p.s. Aš siūlau vis tiek rinktis Vienybės aikštėje ir kaip visame normaliame pasaulyje padaryti skaičiaus 350 nuotrauką. Jei policija kažką suims už tokius visiškai nekaltus veiksmus, galime pakelti žiniasklaidoj skandalą ir atkreipti politikų dėmesį į netobulą Viešųjų susirinkimų (ar kaip jis ten) įstatymą. Laisvoj šaly žmonės turi turėti teisę laisvai rinktis akcijoms ir demonstracijoms!

 3. This is really interesting, You’re a very skilled blogger.
  I have joined your feed and look forward to seeking more of your wonderful
  post. Also, I’ve shared your website in my social networks!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: