Susigrąžinkime valdžią – reikalaukime klimato teisingumo!

Harmoningai žemė - utopija?Raginimas veikti

Šių metų gruodžio 7-18 dienomis Kopenhagoje, Danijoje vyks didžiausias kada nors buvęs „aukščiausio lygio susitikimas dėl klimato kaitos”. Susitikimas garsinamas kaip paskutinė mūsų viltis ką nors pakeisti keičiantis klimatui. Tačiau Jungtinių Tautų (JT) derybos neišspręs klimato krizės. Mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus, šiandien esame ne arčiau nei buvome prieš penkiolika metų, kai tokios derybos prasidėjo. Emisijų kiekis sparčiai didėja, tuo tarpu anglies dvideginio leidimų sistema leidžia klimato nusikaltėliams teršti ir pelnytis. Laikas pasakyti gana! Daugiau jokio įprasto verslo, daugiau jokių klaidingų sprendimų!

Valdžios susigrąžinimas iš „apačios”

Gruodžio 16-ąją, kai dvi savaites truksiančiame susitikime prasidės aukšto lygio ministrų etapas, mes, judėjimai už visuotinį teisingumą, perimsime konferenciją vienai dienai ir paversime ją „Žmonių aukščiausio lygio susitikimu už klimato teisingumą“. Naudodami tik savo kūnus, prasiskverbsime į JT konferencijos zoną, sutrikdysime sesijas, o erdvę naudosime kalbėti apie „mūsų“ darbotvarkę, darbotvarkę iš „apačios”, klimato teisingumo darbotvarkę, realius, o ne klaidingus sprendimus. Mūsų veiksmai yra pilietinis nepaklusnumas: įveiksime bet kokias fizines kliūtis, kurios bus kelyje, bet jei policija bandys situaciją eskaluoti, neatsakysime smurtu.

Pagaliau sniegas

„Pagaliau sniegas!“ - „Čia ne sniegas, Santa... Čia, atrodo, Kioto protokolo dokumentai...“

Keisti „sistemą“, o ne klimatą!

Mūsų tikslas nėra uždaryti visą aukščiausio lygio susitikimą. Tačiau ta diena bus mūsų, kai mes kalbėsime už save ir nustatysime darbotvarkę: klimato teisingumas dabar! Mes negalime patikėti savo ateities rinkai, taip pat netikime, kad nesaugios, neišbandytos ir nedarnios technologijas yra sprendimas. Mes žinome, kad planetoje, kuri yra baigtinė, neįmanomas neribotas ekonomikos augimas – „žaliasis“ ar kitoks. Vietoj to, kad bandytume pataisyti griaunančią sistemą, skatiname alternatyvas, kurios pateikia tikrus ir teisingus sprendimus vaduotis iš klimato krizės:

· palikti iškastinį kurą žemėje

· užtikrinti, kad išteklius kontroliuotų bendruomenės

· maisto produktų gamybą ir vėl padaryti vietine

· mažinti per didelį vartojimą, ypač globalios Šiaurės

· pripažinti ekologinį ir klimato įsiskolinimą žmonėms iš Pietų ir mokėti jiems reparacijas

· gerbti vietinių ir miškuose gyvenančių žmonių teises.

Pasauliniai judėjimai už klimato teisingumą

Prieš dešimt metų Sietle vykusiuose protestuose prieš Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) atsirado pasaulinis judėjimas, skelbiantis, kad įmanomas ir kitoks pasaulis. Šiandien toks pasaulis ne tik įmanomas – jis yra būtinas. Mes, esantys iš daugybės skirtingų judėjimų, turintys skirtingas patirtis, išsilavinimą ir kovojantys skirtingas kovas, susirinksime Kopenhagoje. Mes esame vietinės tautelės ir ūkininkai, darbuotojai ir aplinkosaugininkai, feministai ir antikapitalistai. Norime susigrąžinti valdžią lemiant mūsų pačių ateitį.

Dalyvauk – prisijunk prie veiksmų už klimato teisingumą!

– Prisijunk prie akcijos „Susigrąžinti valdžią!” Kopenhagoje – ir platink šią informaciją kitiems!

Norime sukurti pakylėtumo jausmą, norime, kad mūsų veiksmai rezonuotų visame pasaulyje. Tai galima padaryti, jei daugybė atskirų asmenų, grupių ir judėjimų paskelbs apie savo ketinimus dalyvauti.

– Organizuok renginius ten, kur gyveni

Susisiekite su mumis, jei norite pakviesti ką nors, kas papasakotų apie akciją „Susigrąžinti valdžią!” ir kitus su protestu susijusius klausimus.

Akciją organizuoja Judėjimas už klimato teisingumą. Norėdami gauti daugiau informacijos, sužinoti naujausią informaciją apie mūsų susitikimus ir veiklą bei naujienas apie pasaulinę kovą dėl klimato teisingumo, apsilankykite http://www.climate-justice-action.org

Vertė Laura Gintalaitė

iliustracijos: cc hikingartist, Seppo Leinonen

Atsakymų: 4

  1. […] 11/21/2009 Gyventi sąmoningai Pakomentuokite Go to comments Skaitant „Raginimą veikti” ir kitas naujienas, susijusias su artėjančiu „aukščiausio lygio susitikimu dėl klimato […]

  2. Na as pavyzdziui sudalyvauciau “The World Wants a Real Deal“ akcijoje per 11-12 gruodzio. Bet nezinau nei vieno zmogaus kuris palaikytu sia ideja. globaliuose sios krypties judejimose lietuviai nenori dalyvaut, nezinau ka pasakyt cia daugiau. vienu zodziu jeigu butu uzregistruotas koks dalykas, mielai nueiciau.

  3. Laura Gintalaitė |Atsakyti

    CaHeK – Kopenhagoje sudalyvautum ar Lietuvoje? Jei Kopenhagoje, tai lietuviai organizuojasi ten važiuoti kaip tik tą savaitgalį, parašyk šio blogo autoriams arba man: laura.gintalaite@gmail.com, suvesiu.

  4. Na siaip Vilniui :D O daug kas ruosiasi vaziuot? daug pinigu reik?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: