Kas iš tikrųjų yra išsišokėlis?

Lietuva (konkrečiai, jos vyriausybė ir teismai), atrodo, arba nori išprovokuoti savo išstojimą iš ES, arba parodyti, kad yra išsišokėlė civilizuotoje Europoje ir vienintelė moka palikti savo piliečius ne tik be pinigų, bet ir be teisės kiekvienam žmogui išeiti į gatvę ir išsakyti savo nuomonę.
Tokia nuomonė susidarė ne tik po mokesčių reformos, kai už nieką yra surenkami pinigai į biudžetą Seimo nariams savo mašinas gražinti, bet ir po dar vieno draudimo leisti surengti visiškai taikią netradicinės lytinės orientacijos piliečių demonstraciją.
ES spauda reagavo žaibiškai, ir Europoje ir toliau plinta Lietuvos kaip negerbiančios žmonių teises valstybės įvaizdis.  Štai, pvz., ką rašo Švedijos žiniasklaida:
***
Lietuvos generalinis prokuroras atšaukė leidimą surengti homoseksualių piliečių eitynes. „Sprendimas buvo priimtas trečiadienį, pietų metu, ir šį sprendimą jau ketinama apskųsti,“ – sakė Mansfeld Eva Nilsson, patarėja Švedijos ambasadoje Vilniuje. „Šis įvykis yra dabar labai plačiai aptariamas Lietuvoje, ir jau net keli televizijos kanalai paprašė manęs kaip Švedijos atstovės komentarų. “
Švedija atidžiai stebi įvykius Lietuvoje, ypač po to, kai ES ministrė Birgitta Ohlsson neseniai sukritikavo Lietuvos valdžios sprendimą bandyti sustabdyti gėjų eitynes Vilniuje.
Viena apklausa parodė, kad apie 70 procentų katalikiškos Lietuvos piliečių norėtų, kad šis paradas būtų sustabdytas.
Ohlsson, bet kuriuo atveju, rengiasi atvykti į Lietuvą. Vyriausybės ir valdžios institucijų bandymus sustabdyti Baltijos gėjų eitynes jį pavadino „gėdingais“.
„Švedijos vyriausybės pozicija yra visiškai aiški: LGBT žmogaus teisių negalima pažeisti ES viduje. ES pareiga yra prižiūrėti, kad šios teisės nebūtų pažeidžiamos,“ –  sakė Birgitta Ohlsson pareiškime.
Ohlsson taip pat pabrėžė, kad net jei paradas bus oficialiai uždraustas Lietuvos institucijų,  ji vis tiek dalyvaus visose planuotose veiklose ir laikys inauguracinę kalbą, kaip ir buvo planuota.
„Amnesty International“ atstovė Helle Jacobsen pareiškė, kad dabar bus labai sunku suorganizuoti paradą. „Tai yra labai rimtas žodžio ir susirinkimų laisvės ES šalyje pažeidimas,“ – sako ji.

***

foto: cc CharlesFred

Vienas atsakymas

  1. Liūdna..Šnekama apie griaunamas šeimos vertybes,bet nesuprantu,ar geriau,kad žmogus meluodamas sau kurtų šeimą su priešingos lyties atstovu vien todėl,kad visuomenė ir valdžia tada jį laikytų normaliu ir pripažintų jo teises..Kokios tada tos šeimyninės vertybės pagrįstos melu?..Ir iš kur tiek pykčio toje vadinamoje katalikiškoje valstybėje?Atrodo,jei pasakysi,kad tu gėjus,tave gali net užmušt..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: