Padėk! Valstybė užsimojo išžudyti visus vilkus…

[pasirašyk peticijoj, žr. nuorodą žemiau]

Lietuvoje nuo gruodžio 1 d. bus masiškai žudomi vilkai – Lietuvis nacionalinis miškų pasididžiavimas. Leista per metus išžudyti 60 vilkų. Iš viso šiuo metu Lietuvoje yra iki 250 vilkų. Pasak miško ekologijos specialistų ir mokslininkų, jei kasmet bus nušaunama 60 vilkų (o kiek dar vilkų kris nuo brakonierių kulkų?), po trejų metų mūsų girios karalių vilką pamatysime tik zoologijos sode…

Iki š.m. rugpjūčio, bauda už nelegaliai nušautą vilką buvo 64 lt. Vėliau ją padidino iki 300 lt. Tai absurdiška, turint galvoje, jog vien vilko kailis kainuoja daugiau nei 1000 lt.

Europos Sąjungoje vilkus uždrausta medžioti visose šalyse, išskyrus vos kelias Rytų Europos šalis. Manome, kad Lietuvoje vilkus leista šaudyti tik todėl, kad kažkas stambiai pelnosi iš vilkų medžioklės – pvz., kviečiant turtingus užsieniečius dalyvauti medžioklėje. Stojant į ES buvo reikalaujama visiškai uždrausti vilkų medžioklę Lietuvoje, tačiau nežinodama tikslaus savo vilkų skaičiaus Lietuva išsiderėjo pereinamąjį laikotarpį. 2005 m. buvo pirmą kartą įvesta vilkų sumedžiojimo kvota (20 vnt.) – kaip priemonė pereinamajam laikotarpiui, siekiant visiškai atsisakyti šių gyvūnų medžioklės. Tačiau nuo to laiko sumedžiojimo kvota pastoviai didinama. Už Lietuvą mažesnėje Latvijoje vilkų gyvena 800, tačiau ten niekas medžioklės kvotų nedidina. Lenkijoje vilkų apie 700, joje vilkus medžioti apskritai uždrausta. Vilkas – Europoje saugoma Buveinių direktyvos ir Berno konvencijos rūšis.

Vilkai – miško sanitarai. Su jais puikiausiai galima sugyventi, pasinaudojus ES teikiamą finansine ir technologine apsauga ūkininkams nuo plėšrūnų (speciali įranga, dresuoti šunys) ir finansavimu. Kai kurie ūkiai Lietuvoje įsigijo tokią apsaugą ir yra patenkinti.

Vilkai labiau bijo ir vengia žmonių nei mes jų. Išliko tik tie vilkai, kurie vengė žmogaus it maro.

REIKIA UŽKIRSTI KELIĄ BEPRASMIŠKAM LIETUVOS VILKŲ ŽUDYMUI – prašome tavęs ne tik PASIRAŠYTI šią peticiją, bet ir IŠPLATINTI ją tarp visų savo draugų:
www.PriesMedziokle.lt

Vilkų medžioklės sezonas prasideda jau GRUODŽIO 1 d. Turime kažką daryti, kad nebūtų per vėlu, kad mūsų nacionalinio pasididžiavimo – vilko – neištiktų stumbro, lūšies ar rudojo lokio likimas.
PASIRAŠYK: www.PriesMedziokle.lt

Pačių ūkininkų patirtys:

“Esu ūkininkas, turiu karvių, avių. Gyvenu prie miško, vilkų pasitaiko. Bet šaudyti jų nenorime. Isigijome už Europos sąjungos paramos ūkininkams lėšas apsauginė techniką nuo plėšrūnų, tris dresuotus vokiečių aviganius. Labai padeda, jokių problemų su vilkais neturime. O kai vilkų patelės laukiasi, arba jei žiema šalta, gyvūnų girioje mažai, tai padedame mėsos atliekų girioje, kur dažniau vilkai vaikšto. Ir nieko, sugyvename. Taip sakant, ir vilkas sotus, ir avis sveika.
O tie vilkai apnaikina visokius paliegusius žvėrelius, valo mišką. Manau, kad vilkas yra reikalingas gyvūnas Lietuvos miškams.
Medžioti tuos vilkų likučius norima tik todėl, kad adrenalinas išsiskirtų.
Jei kur apsilankę pamatysit vilko kailį kabantį, žinokit, kad svečiuose apsilankėt pas žudiką.
Labai gerai galima sugyventi su vilkais. Žmonės labiau plėšrūnai nei vilkai.“
Rimantas ir žmona Adelė

***

foto: cc Tambako the Jaguar

Atsakymų: 8

 1. O tai kiek buvo pernai leista nusauti ?
  Ir kaip ju populiacija pakito nuo pernai ?

  Nes siuose skaiciavimuose leidziama suprasti kad vilkai isnyks.
  Nors pamirstama kad jie dar ir dauginasi.

  As susirupinciau vistu gelbejimu pirmoje vietoje – lietuvoje jos nuzudomos tukstanciais…

  1. Na, ir durnas tu, Ernestai. Nesąmones čia pliauški, tik vietą užimi.

   Taip mūsų vilkus reikia labai saugoti, jų mažai, stebiuosi, kodėl vilkai dar neįrašyti į Lietuvos Raudonąja klnygą, gražus gyvūnas, miško sanitaras ir pasididžiavimas.

 2. Aplinkos ministerijos duomenimis, 2000 metais buvo sumedžiota 48 vilkų, kai populiacija buvo 545 vilkų – nuo to laiko populiacija tik mažėjo, kiek aš suprantu – kai kurie miško ekologijos specialistai net teigia, kad ir dabar vilkų nėra daugiau nei 150. Žinoma, kad vilkai dauginasi – bet su tokiom kvotom galima lengvai pasiekti tą ribą, kai vilkų populiacija jau nesugebės atsistatyti.

  O dėl vištų – tai žinai, vienas kitam netrūkdo – yra ir žmonių, kurie aktyviai kovoja ir prieš jų žudymą.

 3. Kvailas palyginimas su vištom – kasmet jų nužudoma koks 1% visos populiacijos, o jos dauginasi 100 kart greičiau nei vilkai.

  10-15 Vilkų šeimoje susilaukti palikuonių turi teisę tik 1-2 vilkės. Daugiausiai 3-4 vilkiukai. Gamtosaugininkų duomenimis vilkų Lietuvoje daugiausiai 100 – 150. Aritmetika paprasta – po 5-7 metų vilkas bus tik televizoriuje…

 4. Vilkai turi teisę gyventi !

 5. Nes siuose skaiciavimuose leidziama suprasti kad vilkai isnyks.
  Nors pamirstama kad jie dar ir dauginasi.

 6. Netikslinga lyginti Lietuvos vilkų populiacijos dydžio su Lenkijos (jei neišku kodėl, užmeskit akį į žemėlapį). Plius Lietuvoje vilkai itin paplitę šiaurinėje dalyje, jei būtų sukurta draudimo rūšis, kad štai vilkas sudaraskė jūsų naminio gyvulio jauniklį – prašau, galit nešaudyt jokių vilkų. Bet žmonės vilkiukų mokinimo metu tikrai vargsta. Ką siūlysit jiems daryt?

 7. @Spintos, visi gyvūnai dauginasi, žinoma, bet yra natūrali riba, kai populiacija nebeatsistato.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: