Antifa!

Reziumuojant po pastarosios kovo 11-os dienos – dienos, kai nacionalistinės ir fašistinės jėgos bandė išvysti dienos šviesą – galėjome konstatuoti, jog  pavojingoms nacionalistinėms nuotaikoms Lietuvoje yra sudaromos patogios sąlygos, jei valdžios ir toliau bus ignoruojamos radikalios ekstremistų išraiškos, paslėptos po tautiškumo ir patriotizmo kauke. Jeigu skanduoti rasistinius šūkius „Lietuva lietuviams“ (analogiškus „Graži Lietuva be rusų“ ir panašioms skanduotėms) tampa normaliu reiškiniu ir visiškai nekaltu dalyku, neužilgo galime sulaukti dar vieno genocido. Tačiau kol valdžia snaudžia ir problemos kaip visad nemato, patys piliečiai imasi iniciatyvos. Neseniai atsirado toks projektas Antifa Lietuva, kuris siekia užkirsti kelią lietuviškojo neonacizmo užuomazgoms. Ir tam – pats laikas. Nes visuomenė, kurioje mes gyvename, yra sveikai funkcionali tik tada, kai jos nariai patys parodo iniciatyvą išrauti visus brudus ir išvalyti aplinką nuo nereikalingų ekstremalių ideologijų, kurios iš esmės tik stabdo visuomenės vystymąsi. Žmonės, gyvenantys ir dirbantys Lietuvos žemėje, turi teisę į jos resursus bei teisę į gyvenimą vietinėse bendruomenėse. Per ilgus amžius šioje žemėje susiformavo bendruomenės, susidedančios iš pačių įvairiausių tautybių žmonių ir kiekviena iš jų atnešė savo tradicijas su savim, kurios dabar sudaro sudedamąsias „lietuviškojo identiteto“ dalis. Pvz., vien tik pastudijavus lietuvišką virtuvę tampa aišku, kad lietuviško maisto pagrindas – kiek modifikuoti kitų kultūrų valgiai, atkeliavę į Lietuvą įvairiais jos vystymosi laikotarpiais: balandėliai, koldūnai ir virtiniai pirmiausiai atsirado įvairiose rytų šalyse, kibinai yra karaimų dovana mums, kugelis – vokiečių kilmės, vėdarai – žydų/slavų (nors į Lietuvą greičiausiai atkeliavo iš Vokietijos), blynai ir spurgos turi bendras šaknis su lenkiška virtuve, ir t.t. Jau nekalbant jau apie tai, kad lietuvių „tradicinis“ augalas – bulvės – yra iš Pietų Amerikos. Prisipažinkime, mes norime dalintis patirtimi, receptais, augalų kultūromis ir praktiškai bet kuo kitu su kitomis pasaulio kultūromis, lygiai taip pat, kaip ir norime turėti teisę nevaržomai keliauti ir dirbti ten, kur norime. Jei mes jau spėjome sukurti ištisas bendruomenes JAV, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje ir kitose šalyse, nelogiška yra tuo pačiu metu sakyti, kad štai Lietuvoje turėtų būti vien tik lietuviško kraujo piliečiai. Tai kvaila. Tai primityvu ir egoistiška. Tai neturi jokios ateities, nes tai prieštarauja bet kokiai logikai.

Kai buvau jaunas ir daug keliavau, kartą nukentėjau nuo grupės nacionalistiškai nusiteikusių piliečių Kroatijoj – jie prisikabino tiesiog gatvėj, be jokios aiškios priežasties, o mano praskelta lūpa ir sudaužyta gitara buvo tokio „malonaus“ susidūrimo rezultatas. Tie jaunuoliai nieko nesiskyrė nuo tų „patriotų“, kuriuos matėme kovo 11 dieną Vilniuje. Visa laimė, tada Kroatijoj atsirado visiškai pašalinių žmonių, kurie man padėjo ir kurie bandė įrodyti, kad kroatai – ne blogi žmonės, kad man tiesiog „pasisekė“ susidurti su idiotais. Tai man iki šiol padeda išsaugoti viltį, kad ir Lietuvoje tų idiotų – tik vienas tūkstantis, ir kad kiti žmonės yra kaip tie kroatai, kurie vietoj to, kad praskelti lūpą užsieniečiui-svečiui, padeda jam viskuo, kuo gali. Nes ne prievarta sukuria stabilios visuomenės pagrindą, o visuomenės narių geri darbai ir tolerancija kitokiems.

O gal čia man vienam tik atrodo, kad teisingai sakė Leopoldas: „Vaikai, gyvenkime draugiškai“, m?

Atsakymų: 8

 1. Bet yra ir kita medalio pusė, kuomet bet kuris patriotas yra laikomas fašistu. Aišku, reikia apibrėžti, ką mes vadiname “patriotu“, kur yra ribos… Bet jeigu “fašizmas“ yra tai, kad aš noriu, kad Lietuvoje gimę ir pastoviai gyvenantys žmonės mokėtų šio krašto kalbą, kad man ne gėda vilktis tautinius rūbus ir dainuoti liaudies dainas, kad man nesinori, kad lietuvius ir latvius ištiktų lyvių ir daugelio kitų tautų likimas.. tuomet aš esu neonacė :)

  1. Nesi neonacė, nešnekėk nesamonių. :) Žinoma, ne visi patriotai yra fašistai. Tavo išvardinti dalykai kuo puikiausiai gali būti tolerantiškos ir darnios visuomenės dalimi. Problema prasideda tada, kai prisidengiant tariamu patriotizmu yra žeminami nelietuviško kraujo žmonės. Žinoma, gali dainuoti sau lietuviškas dainas, rūpintis lietuvių kalba šalyje ir atlikinėti sau senovinius pagoniškus ritualus – bet kai žydų, rusakalbių ir lenkų atžvilgiu atvirai yra išsakoma agresija, tai jau ne patriotizmas, o tautinės nesantaikos kurstymas.

   1. Ech, Sigurdai, kad visi taip galvotų :)

 2. Aš manau mums nereikia baimintis – pas mus tų “idiotų“ procentaliai tikrai mažai. Net labiau išsivysčiusiose šalyse jų daugiau pasitaiko.

  1. 1. Smurtą propaguojančių ekstremistų negalima pateisinti, tiek kairiųjų, tiek dešiniųjų.
   2. Atsargiau reikėtų vertinti ir tikėti informacija, skelbiame ultra-nacionalistų tinklaraščiuose.
   3. Žymiai dažniau atsitinka atvikrščiai, t.y. neonaciai užpuola kairiuosius: http://www.lrytas.lt/-13043589561303340557-filmo-apie-antifa%C5%A1ist%C5%B3-jud%C4%97jim%C4%85-per%C5%BEi%C5%ABr%C4%85-vilniuje-nutrauk%C4%97-neonaci%C5%B3-ataka-su-d%C5%ABminiais-u%C5%BEtaisais-nuotraukos-video.htm, arba http://antifa.lt/post/5303688103/pasibaigus-gatves-muzikos-dienai-fasistuojantis ir t.t.

   ATNAUJINIMAS 12.05.2011 12.35:
   O štai jau išryškėja daugiau tiesos apie šį atvejį:
   http://antifa.lt/post/5417067330/balandzio-29-aja-buvo-sumustas-vdu-doktorantas-geguzes

 3. Visos tos antifos tai ir kursto nacionaline nesantaika. Juk jei nebutu to slamsto kuri varo sie zydu ir homoseksualistu lobi[gaunantys nemenka paramele is neaiskiu fondu],tai ir lietuviu ultru ir skinu nebutu.O siap, tai naturalus daug prisikentejusios tautos atsakas i visokiu ten antifu provokacines veikas.Linas

  1. Amen.

   Beje, iš kokių ten fondų tie pinigai plaukia? Irgi taip norėčiau. :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: