Balsai už Lietuvą be atominių elektrinių

Fukušimos avarija priminė pasauliui, kad garantuoti visišką atominių elektrinių saugumą nėra paprasta. Ir nors Fukušima vargu ar prilygsta Černobyliui, diskusija dėl tolimesnio atominės energijos naudojimo turi būti atnaujinta, visi už ir prieš pasverti, ir dar kruopščiau turi būti atsižvelgta į patį svarbiausią klausimą – visuomenės saugumą.

Nors politikai vangiai arba apskritai nediskutuoja šia tema, ekoaktyvistai Lietuvoje nesnaudžia. Vakar Vilniuje įvyko greitai bet tvarkingai Lietuvos progresyvių žaliųjų dėka suorganizuota spontaniška akcija – flešmobas – kur žmonės išreiškė savo nepasitenkinimą Lietuvos politika, kurioje taip trūksta atominei energetikai kritiškų balsų.

Vilniaus aktyvistai - už Lietuvą be atominių elektrinių

Ir tai ne viskas. Antiatominis judėjimas žada ir toliau rengti akcijas, organizuoti peticijas ir diskusijas su politikais. Štai dvidešimt šeštą dieną visi kviečiami į akciją prie Seimo „NE“ – NAUJIEMS ČERNOBYLIAMS IR FUKUŠIMOMS! „TAIP“ – SAUGIAI ATEIČIAI BE ATOMINIŲ ELEKTRINIŲ!

2011 m. balandžio 21 d. akcija - iš viršaus


***

foto (su autorių sutikimu): cc Darius Chmieliauskas, Ričardas Lenart

Atsakymų: 3

  1. Labai aktuali iniciatyva

  2. “žmonės išreiškė savo nepasitenkinimą Lietuvos politika, kurioje taip trūksta atominei energetikai kritiškų balsų.“

    Asmeniškai aš pasigendu racionalaus šios temos nagrinėjimo – iš abiejų pusių, tačiau ypač iš “progresyvių žaliųjų“ & Co – net vaizdinės reklamos priemonės visos apeliuoja vien tik į pigius jausmus.

  3. Sveikas, hadrian. Tik dabar radau tavo komentarą. Akcijos apeliuoja į (įtraukia) žmones, kurie jau Žino nuclear FACTS, bylojančius apie atominės energetikos pragaištingumą. tu teisus, kad reikėtų paruošti argumentus ir bukletus, įtikinėjančius ir Mases, parodančius joms, kas ten konkrečiai negerai ir kodėl neverta. Tačiau TU juk nesi masės. Kodėl turėtume dirbti tavo auklėtojais ir apšvietėjais, surandančiais ir virškinančiais tau informaciją, kurios pilna visur pririnkta? Pasidomėk, kodėl protestuoja Greenpeace, visi Vokietijos žalieji ir t.t. Nenoriu būt grubus, bet tiesiog gal pikta arba juokinga, kad negali pasidomėt argumentais, juodu ant balto surašytais įvairiausiuose tarptautiniuose šaltiniuose. tas nenoras ir turi tam tikro iškalbingumo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: