Vegan tatuiruotė?

Galbūt kam nors tai bus naujiena, tačiau toli gražu ne visi tatuiruočių meistrų naudojami rašalai yra be gyvūninių ingredientų. Tai greičiausiai nėra labai aktuali problema daugeliui mūsų, nes veganų, o to labiau nuoseklių, Lietuvoje nėra ypatingai daug. Tačiau tų retų „užkietėjusių“ veganų rate tokie klausimai yra savotiška  rutina – ir jie reikalauja atsakymų.

Nemaža dalis žmonių, ypač pasižyminčių socialiniu aktyvumu (veganus priskaitysim prie tokių), turi tatuiruotes. Didžioji dalis spalvotų rašalų, naudojamų tatuiruotėms, veganams yra tinkami, nes jų pagrindinės sudėtinės dalys dažniausiai yra geležis ir varis – tačiau juodasis pigmentas dažnai yra anglis, gaunama deginant gyvūnų kaulus, t.y. nėra veganiškas, ir net ne vegetariškas. Žinoma, kartais pasitaiko meistrų, kurie naudoja tik vegan rašalus, bet tai nėra norma. Todėl prieš darant vegan tatuiruotę, būtina įsitikinti, kad meistras žino, kokį rašalą naudoja. Jei jis to nežino, rašalas tikriausiai nėra vegan.

Štai čia yra vegan rašalų kompanijų pavadinimai. Jūs galite paprašyti savo meistrą užsisakyti tokių dažų.

Grįžtam į Lietuvą. Ar čia naudojami vegan rašalai? Užklausa buvo nusiųsta į porą Vilniuje esančių tatuiruočių studijų, atsakymai tokie:

Angis Tattoo:

Naudojame Intenz, Star brite bei Pantera dažus. Jei netinka – su savo dažais welcome.

Ramas Tattoo:

Deja, bet tokių dažų mes nenaudojame, ir su savo dažais klientų nepriimame vardan išvengti nesusipratimų higienos bei sterilumo klausimais. Tačiau pasistengsime ateityje turėti ir tokių dažų.

***

foto (su autoriaus sutikimu): Erik Schölin

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: