Pasakyk „NE!“ gyvūnų išnaudojimui cirke

Baltijos cirkas, savo pasirodymuose išnaudojantis gyvūnus, vėl pradėjo savo pasirodymus. Šio cirko dėka yra kalinami ir žmonėms linksminti naudojami įvairūs gyvūnai.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 19 d., 12 val. Savanorių pr. 321 Kaune kviečiame visus gyvūnų kančioms neabejingus žmones susirinkti prie šios gyvūnų kalinimo ir prievartos irštvos bei pasakyti NE! gyvūnų išnaudojimui.

Jeigu galite, atsineškite savų plakatų, skrajučių, lipdukų, vėliavų ir t.t. Jeigu nieko neturite, vistiek ateikite!!!

MITAI APIE CIRKĄ

Mitas Nr. 1: Cirko gyvūnai atlieka triukus iš meilės treneriui.
Faktai: Cirko treniravimo metodai dažniausiai būna mušimas lazdomis ar kitais daiktais (net ir per pasirodymus), bei specialiai alkinant gyvūnus. Treneriai naudoja brutalius metodus išlaikyti savo dominavimą.

Mitas Nr. 2: Cirko gyvūnai mylimi kaip vaikai, mokomi ir lepinami visą jų gyvenimą.
Faktai: Daug cirko gyvūnų yra verslininkų išnuomojami sezoniniam darbui. Tokie gyvūnai keliauja iš vieno cirko į kitą pagal sezoninį kontraktą. Daug cirkų visai nesirūpina suteikti gyvūnams reguliarią ir kompetentingą veterinarinę priežiūrą. Nepaklusnius ir pasenusius gyvūnus parduoda ar atiduoda zoologijos sodams, atrakcionams, tyrimo laboratorijoms, privatiems asmenims, taksidermistams.

Mitas Nr. 3: Po pasirodymo, gyvūnai patogiai ilsisi.
Faktai: Po pasirodymo gyvūnai užrakinami narvuose ir gabenami į kitą miestą, nes ten jų laukia kita publika ir kitas pasirodymas. Daugelis cirko gyvūnų visą savo gyvenimą praleidžia keliaudami mažuose, dažnai nešvariuose, nešildomuose, nekondicionuojamuose narvuose, kuriuose vos gali apsisukti. Gyvūnai nešeriami bei negirdomi ilgais laiko tarpais.

Mitas Nr. 4: Cirkai padeda išsaugoti retas ir nykstančias gyvūnų rūšis šviesdami vaikus ir suaugusius.
Faktai: Stebint laukinius gyvūnus atliekančius jiems nenatūralius triukus nenatūralioje aplinkoje, žmonės tikrai nieko pamokančio apie šiuos gyvūnus nesužino. Gyvūnai atlieka juokdarių vaidmenį ir paprasčiausiai tampa pasityčiojimo objektais. Jokio šviečiamojo ar ugdomojo mokymo cirkuose nėra.

Niekada neikite į cirką, rengiantį gyvūnų pasirodymus, ir neremkite zoologijos sodo!

***

Info ir iliustracija: cc gyvunuteises.lt 

Facebook naudotojams – Pasakyti NE! gyvūnų išnaudojimui cirke

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: