LGBT

Lesbietės, gėjai, biseksualai ir transseksualai

Lietuvos visuomenėje homoseksualumo tema yra kontraversiška: pripažinti, kad kiek biseksualumas, tiek vyrų ar moterų homoseksualumas yra lytinės orientacijos, o ne ligos, vis dar vengia daugelis Lietuvos žmonių, didelė dalis kurių yra užaugę sovietų laikais, kai homoseksualūs santykiai buvo oficialiai baudžiami (Lietuvoje – iki 1993 metų birželio 11 dienos).

Pastarųjų metų skandalai dėl LGBT teisių varžymo Lietuvoje sulaukė daug tarptautinio dėmesio: kiek Europos Tarybos bei įvairių visuomeninių organizacijų, tiek žiniasklaidos. Tačiau kol kas nei Seimas, nei kitos valstybinės institucijos Lietuvoje nesivargina užkirsti kelią diskriminacijai (tą daro nebent nevyriausybinės organizacijos, pvz., Tolerantiško jaunimo asociacija); priešingai, teigiama, kad LGBT yra išsišokėliai ir reikalauja kažkokių papildomų, ypatingų teisių, – o įstatymo leidžiamoji persmelkta heteroseksistiniais požiūriais.

Kokių teisių reikalauja lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų judėjimai, ir kodėl dėl to tiek daug šurmulio? Tikėsime, kad šio tinklaraščio įrašai LGBT tema atsakys į šiuos klausimus.

%d bloggers like this: