350 – ne daugiau!

stop climate catastrophe
cc 350.org

Šiandien, birželio 5 diena, yra Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Vargu ar Lietuvoje šiandien bus kokių nors skambių akcijų – tačiau suaštrėjusi klimato kaitos problema privertė ne tik simboliškai minėti tokias Jungtinių Tautų įsteigtas dienas, bet ir aktyvuoti eko-karius, pačias įvairiausias organizacijas bei įstaigas tiesioginiams veiksmams. Viena iš tų dienų, kai pasaulio žmonės imsis ypač aktyvių veiksmų, bus spalio 24 – ir jau dabar galima pagalvoti, kaip mums – besirūpinantiems aplinkosaugos problemomis – sukurti vertingą renginį tiems, kuriems reikia priminti, jog planetos sveikata priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo.

Kas kaip kada?

Tarptautinė organizacija 350.org ėmėsi klimato kaitos kampanijos, kurios metu norima sukurti globalinį judėjimą per pačias įvairiausias (kad ir visai smulkias) vietines akcijas, atkreipiančias visuomenės ir politikų dėmesį į klimato kaitos problematiką. Tikslas: vieninga pozicija dėl šio klausimo… ir veiksmai vietoje pažadų. Viskas, ko reikia, tai susigalvoti savo renginį (štai pavyzdžiai), užsiregistruoti svetainėje, ir spalio 24 priminti pasauliui apie tai, kas mums rūpi. Tokių įvykių jau užsiregistruota 1006, užsiregistruok ir savo!

Kodėl 350? Nes pasak mokslininkų, 350 milijono dalių (ppm) yra saugi anglies dioksido koncentracija atmosferoje. Tačiau šiuo metu mes turime jau 389 ppm… ir tai auga kasdien.

Bet gera žinia ta, kad mes dar neiškepti, ir šiais metais turime galimybę padaryti realų poveikį. Gruodžio mėnesį įvyks pasaulio tautų  susitikimas, kuriame bus siekiama pasiekti susitarimą dėl naujo protokolo sprendžiančio visuotinio atšilimo problemą. Aktyvūs žmonių balsai iš viso pasaulio gali turėti įtakos politiniams ir ekonominiams sprendimams.

Tačiau, aišku, be raginimų kitiems nesužlugdyti mūsų planetos, nepamirškime ir mūsų pačių kasdieninės ekologijos.

Atsakymų: 2

  1. 350 ppm. Tas ppm reiškia parts per million. Jei iš atmosferos paimsime atsitiktinai milijoną molekulių, tai iš to milijono bet kokių molekulių, 350 turi būti CO2 molekulės.

    Tiesiog pamaniau, kad taip bus lengviau skaitytojams suprasti ką tas skaičius reiškia.

  2. […] spalio 24 dieną 10/22/2009 sigurdas Pakomentuokite Go to comments Birželio mėnesį jau buvo rašyta apie kampaniją pasauliniu mastu – tarptatinę veiksmų dieną, kur fokusas yra klimato kaita […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: