Ačiū, Lietuva!

181. Tiek šalių vienaip ar kitaip parodė pasauliui, kad  dabartinė anglies dioksido koncentracija atmosferoje – 387 milijoninės dalelės (ppm) – yra pernelyg aukšta ir reikalauja greito politikų ir ekonomikos specialistų veiksmų plano. Saugi CO2 koncentracija – 350 ppm – tapo simboliu, kuris suvienijo viso pasaulio žmones spalio 24 – ir galima tik pasidžiaugti, kad ir lietuviai neatsiliko, nepaisant to, kad Lietuvos žiniasklaidai tai nebuvo įdomu (palyginimui, New York Times jau pirmajį numerio puslapį atidarė būtent nuotrauka ir straipsniu iš pasaulinės 350.org kampanijos).

O štai, kaip viskas buvo Lietuvoje:

350 Klaipeda

Klaipėda už 350

350 Kaunas

Kaunas už 350

350 Dievogala

Dievogala už 350

350 Gargzdai

Gargždai už 350

350 Sargeliai

Sargeliai (Raseinių raj.) už 350

350 Plunge

Plungė už 350

foto: cc 350.org

Atsakymų: 12

 1. Cia pora nuorodu tiems, kurie dar bent biski masto ir domisi ne bulvariniuose skaitaluose pseudomokslininku publikuojamais straipsniais. http://www.schmanck.de/0707.1161v4.pdf http://blog.mises.org/archives/010939.asp

 2. Nežinau kaip tau, Mariau (tiksliau, žinau), bet man šis dokumentas http://ipcc-wg1.ucar.edu/wg1/Report/AR4WG1_Print_SPM.pdf bei mažiausiai 40 akademijų ir kitų mokslo bendrijų, įskaitant visas didžiųjų industrinių valstybių mokslo akademijas, išvados skamba įtikimiau. Štai tau ir bulvariniai skaitalai.

 3. Parodė apie šią akciją bent jau per žinias :} Ir tai jau gerai :) Šaunuoliai kas prisidėjo!

 4. O nepagalvoji is kur tiek daug uz, o tiek mazai pries? Pasikapstyk internete ir palygink, kokia kita mokslo saka gauna toki finansavima kaip klimato tyrimai. Tokius pinigus gaudamas ir as patikeciau tuo ko nera, cia tas pats kas tiket dievu, kurio niekas nemate, bet kiekviena savaitgali ar bet kokiu kitu apeigu metu aukoja jam sunkiai uzdirbtus pinigus. Jei kam idomu, parsisiuskit ir paziurekit dokumentini filma “The Great Global Warming Swindle“

 5. Mises Institutas yra laisvosios rinkos fundamentalistai, atstovaujantis tarpnacionaliniu verslo korporacijų interesus. Jiems tokios sąvokos kaip socialinis teisingumas arba klimato teisingumas yra priešas nr.1 nes tai reikštu sumažėjusį pelną, o pagrindinis verslininkų tikslas yra pelno siekis, sau ir savo akcininkams.

 6. Mariui

  Nepriklausomai nuo to klimato kaita zmogaus ranku darbas ar naturalus procesas (eilinis atshilimas istorijoje) aplinkosauga rupintis reikia, nes shitoje planetoje greit bus neimanoma gyvent.Laipsniu aukshtesne ar zemesne temperatura, cia tik gelytes.

 7. Apelsinas, visiskai pritariu tau, tam yra daugybe valstybes islaikomu tarnybu, inspekciju ir pan., kurie privalo uztikrint kontrole, nepamirstant ir saves. Tik toks CO2 padidejimo sureiksminimas man atrodo juokingai. http://giedriusc.blogspot.com/2009/11/visuotinis-atsilimas.html cia tiems kam sunkiau su anglu kalba.

 8. 1. Jei aplinkosaugą palikinėti vien aplinkosaugos ministerijai ir tarnyboms, o patiems spjauti į viską – ir toliau didės šiltnamio dujų koncentracijos, toliau bus teršiamas oras, vanduo, žemė… Ir gerai žmonės, NVO ir mokslininkai daro, kad atkreipia dėmesį į tai – galbūt kartais biškį perdėtai, bet tai mobilizuoja ir valdžią, ir tuos, kuriems tarkim dar neseniai rūšiavimas būvo kažkokia nereikalinga fantastika iš Mėnulio.

  2. Aš tiesą sakant iš asmeninės patirties pastebėjau, kad Lietuvoje klimato kaitos skeptikai yra vos ne pusė visų pasisakančiųjų dėl šios problematikos. Vakaruose (bent jau Švedijoje) šis santykis būtų maždaug 10:1 skeptikų nenaudai. Nežinau, kuo čia sąlyguota – gal tuo, kad „aplinkosauga su visais atšilimais/atšalimais mum nerūpi tol, kol pas mus nėra darbo ir normalių pragyvenimo sąlygų“?

  3. Pagrindinis tavo argumentas to, kad visų didžiausių mokslinių pasaulio įstaigų pareiškimai dėl klimato kaitos yra neteisingi dėl šių visų įstaigų sąryšio su verslu ir dideliais pinigais yra žymiai juokingesnis ir fantastiškesnis nei galimo CO2 koncentracijos padidėjimo sureikšminimas. Tokia prielaida smugiuotų visam nuoširdžiam šiuolaikiniam mokslui, tuo pačiu metu tavo minėti mokslininkų-skeptikų šaltiniai patys kelia klausimų ir yra žinomi visuotinės kritikos objektai.

  4. Aš nestudijavau atidžiai visų klimato kaitos kritikos aspektų, bet niekad ir negirdėjau kažkokio įtikinamo argumento, kodėl per pastaruosius 50 metų temperatūros pokytis buvo žymiai staigesnis nei per visą Žemės gyvavimo istoriją (nepaisant to, kad jo, taip, visiems aišku, kad klimato kaita visada egzistavo ir būdavo ir šilčiau ir šalčiau nei yra dabar).

 9. O net jei ir ne žmogaus veikla yra esminė atšilimo priežastis, susiimti aplinkosaugos srityje pasauliui naudinga dėl gausybės kitų priežasčių. Oro, vandens ir kitokia tarša jau daug dešimtmečių yra aktuali tema. Tokia žmogaus prigimtis, kad ilgai girdėdamas blogas naujienas jis tai priima kaip neišvengiamą status quo. Ir nėra bėdos, kad aplinkosaugos balsas vėl bus išgirstas – po nauja vėliava, bei nėra bėdos, kad žmonės daug pinigų ar/ir pastangų skirs savo poveikio aplinkai mažinimui.

 10. 1. Jei temperatura kils toliau, tai ir CO2, ir H2O (pagrindines siltnamio dujos) koncentracijos dides, nepriklausomai nuo to ar zmones spjaus i viska, ar ne. O temperatura zemeje, kaip zinia, kyla del saules aktyvumo, o ne del CO2, kaip kad dabar ikalta zmonems i galvas. Kitas dalykas del siukslinimo ir samoningo gamtos niokojimo, visom keturiom uz, kad tokiu dalyku butu kaip galima maziau. O rusiavimas kaip toks, kazin ar kam butu buves reikalingas, jei ne is to gaunamas/sutaupomas nemazas pinigas.
  2. Be rimtesniu apklausu, nedrisciau teigti to, ka teigia tamsta. Man atrodo, butu visiskai atvirksciai.
  3. O as kitu priezasciu neizvelgiu, kodel ta tema taip eskaluojama, bauginami zmones? Kaip zinia kiekvienai valdziai reikalingas priesas/baubas, kad galetu kazkaip tai zmonems pasiaskint, kodel tam ar anam skiriami pinigai.
  4. O ar tu tuo tikras, kad per pastaruosius 50 metu temperaturos pokytis buvo zymiai staigesnis nei per visa zemes gyvavimo istorija? Kuo remiantis jus tai teigiatia?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: